Valami gond van a szlovákiai magyar oktatással

Jóval az átlag alatt teljesítettek a magyar nyelvű iskolák diákjai matematikából.

  • Eduline

A magyar tannyelvű alapiskolába járó ötödikesek matematikából jóval gyengébben teljesítettek a tudásszintfelmérésén, mint szlovák társaik - írja a Paraméter a SITA hírügynökségre hivatkozva.

A 2016/2017-es iskolaévben elvégzett teszten matematikából 62,3 százalékos volt az országos átlag. A magyar tannyelvű alapiskolák 10-11 éves diákjai az átlag alatt teljesítettek.

A magyar nyelven tanuló diákok egészen pontosan 48,8 százalékos eredményt értek csak el.

Magyar nyelv és irodalomból összesen 2902 ötödikes diák végezte el a tesztet, melyből az országos átlag 55,5 százalék lett. Közben szlovák nyelv és irodalomból az átlag 63,1 százalék.

Hozzászólások

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

„Szegregált iskolából nem vezet út egyetemre” – a pedagógiai kultúrában látják a fő problémát a szakértők

Nagyon ambiciózus vállalás a Tisza Párt részéről minden gyereket megtanítani értőn írni-olvasni az alsó tagozat végére, az oktatási rendszer átalakításához nemcsak szerkezeti reformokra, hanem „mentális forradalomra” is szükség lenne – többek között erről beszélgetett Lannert Judit, Nahalka István és Váradi Balázs a Qubit podcastjában.

@eduline.hu A számológépetek többet segíthet a matekérettségin, mint gondolnátok. A @studium_generale matekosai most megmutatják, hogyan spórolhattok akár 10 percet a számolások idejéből. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.