Sok diák a ballagásával is jótékonykodhat: Akár te is megteheted!

A fogyatékkal élőkön segítene egy kezdeményezés, melyhez iskolák jelentkezését várják.

  • Eduline
Túry Gergely

A KézenFogva Alapítvány által szervezett akció során a ballagásra szánt virágok árát, vagy annak egy részét jótékony célra ajánlhatják fel, akik csatlakoznak.

Mint írják: „Évente 70 ezer diák végez az ország középiskoláiban. Belegondoltál már, mennyi virágot, plüssmacit, képeslapot kapnak a ballagásukra? Mi azt gondoljuk, ezek egy része már túlzás. Az értékük akár egy jó ügyet is szolgálhatna”.

Eddig 120 ezer forintot gyűjtöttek össze a #kezenfogvaballagunk akcióban. Eddig a Városmajori Gimnázium és a Gödöllői Református Líceum és Kollégium csatlakozott.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„210 ezer forint volt a fizetésem osztályfőnökként” – a négy éve kirúgott tanárok szerint nem a bérük volt a legnagyobb probléma

Bár a pedagógustüntetéseket sokan béremelési harcként értelmezték, a négy éve polgári engedetlenség miatt kirúgott tanárok szerint a fizetés csak egy része volt a problémának. A tiltakozások valójában az oktatás autonómiájáról, a diákok helyzetéről és az egyre erősödő központi kontrollról szóltak. Erről Ocskó Emese és Tölgyfa Gergely beszélt

Alig van olyan hallgató, aki nem dolgozik az egyetem mellett

10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is. Az Oktatási Hivatal 2025-ös DPR Frissdiplomás kutatásából kiderült, hogy a frissdiplomások 79,6 százaléka a tanulmányai mellett, legalább a képzés bizonyos szakaszaiban dolgozott. Ez a strukturális összefonódás azt jelzi, hogy a munkaerőpiac elvárásai és a hallgatók anyagi, valamint szakmai igényei már az oklevél megszerzése előtt közvetlenül összekapcsolódnak.