Korrepetálás helyett lefeküdt diákjával egy 36 éves tanár

Saját tanítványával folytatott viszonyt egy 36 éves brit tanár: az igazgatóhelyettesként dolgozó pedagógus és a 16...

  • Eduline

Saját tanítványával folytatott viszonyt egy 36 éves brit tanár: az igazgatóhelyettesként dolgozó pedagógus és a 16 éves fiú egy melegeknek szóló társkereső oldalon vette fel a kapcsolatot - írja a Daily Mail.

A tanár eleinte nem tudta, hogy a fiú abba az iskolába jár, ahol ő tanít, később azonban az osztálytermekben találkozgattak. A kétgyermekes apa - akinek a felesége szintén tanár - azután bukott le, hogy a diák telefonjában meztelen képeket találtak a pedagógusról. 

A 36 éves férfi magas beosztása mellett a hatodikosok osztályfőnöke volt, rengeteg diák tartozott hozzá. Senki sem tudott szexuális irányultságáról a botrány kirobbanásáig.

Hozzászólások

Több mint kétszer annyi diák jutott be a felsőoktatásba, mint ahány kollégiumi férőhely összesen van

Nemcsak abban vannak jelentős különbségek az egyetemek között, hogy hány kollégiumi férőhely jut a hallgatókra, a térítési díj összege sem egységes. Míg a BME-n 100 újonnan felvett egyetemistára 76 férőhely jut, a BGE-n mindössze 16, a legolcsóbb havi kollégiumi díjak pedig 9300 és 25 500 forint között mozognak a vizsgált intézményekben. Megnéztük, hol mekkora a kollégiumi kapacitás, mennyit kell fizetni, és mi alapján dől el, hogy ki költözhet be.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu

PSZ: a szakképzésben a felelősség mellett hatáskört is kell adni az iskoláknak

Nem volt közvetlen egyeztetés a törvénytervezetről, mégis elküldte részletes észrevételeit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a szakminisztériumnak, melyben többek között egyetértettek a kancellári rendszer megszüntetésével, de javasolják az oktató elnevezés kivezetését és azt, hogy a főigazgatói poszthoz pedagógusi végzettségre is legyen szükség.