Októberben jönnek a Tanítanék meglepetés akciói

Még a tanévzárón kérték fel a pedagógusokat, szülőket és más támogatókat, hogy csatlakozzanak a mozgalmukhoz, hogy minél hatékonyabban tudjanak fellépni a kritizált kormányzati oktatáspolitikával szemben.

  • Eduline
Fülöp Máté

A miskolci Herman Ottó Gimnázium tanára, Pilz Olivér szerint több százan jelentkeztek aktivistának a mozgalmukhoz. akik "névvel és arccal vállalják" a különféle tiltakozó akciók szervezését - írta a Népszabadság. A toborzást még a júniusi tanévzáró tiltakozás alkalmával hirdették meg:

Tüntetnek a pedagógusok, tömeg a rendkívüli tanévzárón

A fővárosban a Március 15. térről vonulnak át a Várkert bazárhoz a Tanítanék Mozgalom és a pedagógus szakszervezetk hívására a tüntetők, hogy a tanév végén értékeljék a kormány teljesítményét is. A pedagógus társadalom nagy várakozásokkal tekint a szombati tüntetésre, ugyanis a jelek arra mutatnak, hogy miután szakpolitikai érvekkel és a tiltakozás finomabb eszközeivel csak néhány változtatásra bírták rá a kormányzatot, valamilyen nagyobb bejelentésre lehet számítani.

Egyelőre nem árult el részleteket az őszre tervezett akciókról, de mindenképp megvárják a kötelező betelepítési kvótákról szóló népszavazási kampány végét, hogy ne "harsogja túl" a népszavazás az oktatás ügyét.

Ezt visszaigazolni látja abban is, hogy a kormány még az olimpia idejére sem vett vissza a kampányolásból.

Az akciókkal kapcsolatban elmondta, hogy pontos elképzeléseik vannak, de nem szeretné gyengíteni a "meglepetés erejét".

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Lannert Judit miniszteri munkájának első 100 napjáról számolt be: szemléletváltás az oktatásban, kevesebb bürokrácia és több szabadság

Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszter száz nappal kinevezése után részletesen összegezte eddigi munkáját egy Facebook-posztban. Kiemelte az oktatásban szükséges alapvető szemléletváltást, a túlzott központosítás lebontását és az intézmények, pedagógusok szakmai szabadságának megerősítését.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Radó Péter a kormány első 100 napjáról: „Mit tehet egy minisztérium, melynek még sem szakemberei, sem intézményei, sem pedig pénzügyi erőforrásai nincsenek?”

Száz nap után még korai lenne mérleget vonni az új kormány oktatáspolitikájáról, de már látszanak azok a dilemmák, amelyek hosszabb távon eldönthetik, valódi rendszerváltás történik-e a közoktatásban – véli Radó Péter oktatáskutató. Szerinte szakmai értelemben radikális fordulat kezdődött, miközben továbbra sem világos, hogy a kormány végül szakít-e a NER centralizált oktatásirányításával.