Már jól vannak az iskolabuszon rosszul lett tardonai diákok

Jól vannak azok a tardonai gyerekek, akik rosszul lettek egy Kazincbarcikára tartó autóbuszon szerdán; a múlt éjszakát...

  • MTI

Jól vannak azok a tardonai gyerekek, akik rosszul lettek egy Kazincbarcikára tartó autóbuszon szerdán; a múlt éjszakát már valamennyien otthon töltötték - mondta Göndör Judit, a kazincbarcikai önkormányzat szóvivője.

Szerda reggel a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tardonáról a kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskolába szerződéses iskolabusszal utaztak a tardonai gyermekek, egy pedagógussal. Tizenhat kisdiák a leszálláskor rosszullétre, fejfájásra, hányingerre, szédülésre panaszkodott. 

Az iskolában egy szűrővizsgálat miatt éppen rendelés volt, így az orvos elsősegélyben részesítette a gyerekeket, majd közülük azokat, akiknek az állapotát súlyosabbnak ítélte, csoportos beutalóval a helyi kórházba küldte. A gyerekek rosszullétét feltételezések szerint az autóbusz utasterébe beszivárgó kipufogógáz okozhatta. 

Göndör Judit, az önkormányzat szóvivője elmondta: valamennyi gyermeket panasz- és tünetmentesen még szerda este hazaengedték a kórházból, így az éjszakát a diákok már otthon tölthették. Az ügyben a rendőrség foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt nyomoz. A rendőrség a buszt lefoglalta és megkezdték a jármű szakértői vizsgálatát. Az iskola azonnal szerződést bontott a buszt üzemeltető vállalkozóval.

Hozzászólások

Így adná vissza a tanárok szabadságát a Tisza Párt

Szabad tankönyvválasztás, szabad módszertan, nagyobb intézményi autonómia és a politikai befolyástól mentes működés – ezeket ígéri a kormányzásra készülő Tisza Párt. Megnéztük, mit jelent mindez a gyakorlatban: milyen változásokat hozhatna a pedagógusok mindennapjaiban, és mennyiben találkozik a párt „szabadság”-értelmezése a tanárok tapasztalataival és elvárásaival.

Bódis Kriszta: „Nem fogadhatjuk el, hogy ma Magyarországon a szülőknek kell harcolniuk azért, ami alapjog: a gyermekük megfelelő fejlesztése, ellátása, méltó oktatása”

Közel 120 ezerre emelkedett az SNI-s diákok száma a 2025/2026-os tanévben a közoktatásban és a szakképzésben. Ezek a tanulók a mindennapokban nincsenek könnyű helyzetben, ezért civil szervezetek kidolgoztak egy szakmai minimumot, melyet személyesen adtak át a Tisza társadalompolitikai szakértőjének.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

„Olyan miniszterre van szükség, aki hatással van a miniszterelnökre” – átfogó változásokat vár a PSZ

Szabad tankönyvválasztást, új Nemzeti alaptantervet és valódi egyeztetést sürget Totyik Tamás, aki szerint az oktatási rendszer problémái egymásra épülnek, és egyfajta „pillangóhatásként” erősítik fel a társadalmi különbségeket. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke úgy látja, az új kormánynak egyszerre kellene gyors lépéseket tennie és hosszú távú reformokba kezdenie.