Már 850 ezren látták egy 16 éves diák bemutatkozását
Már több mint 850 ezren látták azt a videót, amely egy 16 éves Sierra Leone-i fiú lenyűgöző képességeit mutatja be –...
Eduline
Már több mint 850 ezren látták azt a videót, amely egy 16 éves Sierra Leone-i fiú lenyűgöző képességeit mutatja be – írja a Huffington Post.
„Ahol én élek, ott csak egy napig kapunk áramot hetente, ezért 13 évesen építettem egy akkumulátort, hogy az embereknek ne kelljen a sötétben ücsörögniük esténként” – meséli a felvételen Kelvin Doe. A diák különféle generátorokat rakott össze, saját rádióállomást és -adást indított amatőr eszközökkel, amelyeket ő maga készített a ház körül talált dolgokból.
A különleges tehetségű diákra az amerikai Massachusetts Institute of Technology (MIT) professzorai is felfigyeltek, és meghívták egy háromhetes konferenciára. Ő a legfiatalabb, akit valaha vendégül láttak az eseményen. Még csak 16 éves, de már milliókat keres egyetlen ötlettel egy középiskolás – róla itt olvashattok bővebben.
A mesterpedagógusok kulcsszerepet játszanak a pályakezdők mentorálásában, az innovációban és az iskolák szakmai fejlődésében, mégis egyre kisebb a különbség a fizetésük és a gyakornokok bére között. Vezér-Kósa Katalinnak, a Balatonkenesei Pilinszky János Általános Iskola és AMI igazgatójának írása. Vélemény.
A magyar kormány várhatóan csak augusztus végén nyújtja be az Erasmus+ újraindításához szükséges dokumentumokat Brüsszelnek, így az Európai Bizottság nem biztos, hogy még a tanévkezdés előtt fel tudja oldani a korlátozást.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) felmérésének részeredményeiből az is kiderült, hogy a legtöbben a túlzott adminisztrációt, a magas munkaterhelést és a létszámhiányt tartják a rendszer legnagyobb problémáinak.
Veletek is előfordult már, hogy egy fontos dokumentum feltöltése egyszerűen kiment a fejetekből? Az egyetemi felvételinél ez sajnos komoly következményekkel járhat.
Sokan keresik fel személyesen a Felvi ügyfélszolgálatát a felsőoktatási felvételi időszakban, de azt kevesen tudják, hogy nem minden ügy intézhető helyben.
Rápli Róbert, a TISZA képviselője felszólalt a parlamentben azzal kapcsolatban, hogy a pedagógusok kapják vissza a sztrájkjogukat, és a nevelőtestület véleményezhesse a vezetők kinevezését.