Majdnem félmillió magyar gyerek marad éhen idén nyáron?

Akár 440 ezer gyerek is eleshet a nyári hónapokban attól, hogy legalább naponta egyszer meleg ételhez jusson – derül...

  • Eduline

MTI Fotó: Kallos Bea

Akár 440 ezer gyerek is eleshet a nyári hónapokban attól, hogy legalább naponta egyszer meleg ételhez jusson – derül ki a kormány által közölt számadatokból. Az érintettek azok, akik rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülnek, azaz a családban az egy főre eső jövedelem nem éri el a 35 ezer forintot havonta, ráadásul olyan településen kénytelenek élni, amely nem tudott támogatást szerezni a nyári gyermekétkeztetésre - írja a hvg.hu.

Mint Soltész Miklós, az Emberi Erőforrás Minisztérium (EMMI) szociális ügyekért felelős államtitkára egy csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, 110 ezer gyerek juthat így a nyári szünet alatt meleg ebédhez. Magyarországon ugyanakkor 550 ezer gyerek él hátrányos helyzetű családban. A cikk folytatását a hvg.hu-n olvashatjátok el.

Hozzászólások

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Készül a jogszabály: újra a szülők és az óvodapedagógusok dönthetnek az iskolaérettségről

A 2027/2028-as tanévtől jelentősen átalakulhat az iskolaérettségről szóló döntés rendszere. Az oktatási tárca azt közölte, hogy készül egy jogszabálytervezet, amely szerint ismét nagyobb szerepet kaphatnak a szülők és az óvodapedagógusok. Ha ők egyetértenek abban, hogy a gyerek iskolaérett, nem az Oktatási Hivatalnak kell döntenie a kérdésben.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Vitézy Dávid: „Újjáélesztjük a budapesti Diákváros projektjét, a régi terveket felülvizsgáljuk”

Újraindítanák a budapesti Diákváros korábban leállított projektjét – jelentette be Vitézy Dávid. A fejlesztéshez tartozó területek és a korábban elkészült tervek augusztus végére a Közlekedési és Beruházási Minisztériumhoz kerülnek. A régi terveket az eltelt évek miatt felülvizsgálják, de továbbra is egy lakó- és kollégiumi funkciókat ötvöző városnegyed kialakítása a cél.