Közmunkásokkal pakoltatják a tankönyveket

A rendőrség mellett a közmunkások is részt vesznek a tankönyvek rakodásában és szállításában - írja a 444.hu. Az első tankönyvek szerdán, egy miskolci iskolába érkeztek meg - azokról a kiadókról, akiknek a könyvei nem értek időben a KELLO raktáraiba, "feketelistát" tettek közzé.

  • Eduline
Fazekas István

A közmunkásoknak is tankönyveket kell pakolniuk augusztusban: erről a megyei kormányhivatalok küldtek levelet az önkormányzatoknak - számolt be a 444.hu. A közmunkásoknak az anyagmozgatási és rakodási feladatokban kell részt venniük - korábban már a rendőrséget is bevonták, nekik azt kellett felmérniük, mikor és hogyan lehet a tankönyveket az iskolákba szállítani. A kiszállításról egyébként a KELLO Könyvtárellátó Nonprofit Kft. a Magyar Postával kötött szerződést.

A könyvek egy része a július 31-ei határidőre nem érkezett meg a KELLO raktáraiba: azoknak a kiadóknak a neve, akik nem teljesítettek "100 százalékosan", a honlapra is felkerült. Czunyiné Bertalan Judit köznevelési államtitkár szerint tavaly is a kiadók miatt késtek a tankönyvek kiszállításával.

Az idén az első tankönyvek a miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskolába érkeztek meg szerdán. Az államtitkár az iskola udvarán azt mondta: minden tankönyv időben, tanévkezdésre eljut valamennyi iskolába. Arany László Tamás, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója hozzátette: naponta háromszáz iskolába juttatják el a tankönyveket.

A szülők már megkapták a tankönyvcsekket, amelyen augusztus 15. szerepel fizetési határidőként. A tankönyvek árát ezután is be lehet fizetni, de ebben az esetben azt a tankönyvek átvételekor igazolni kell. A tankönyvekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat itt találjátok.

Az iskolakezdés költségeiről szóló összefoglalónkat itt találjátok, a 2014/2015-ös tanév beosztását pedig itt nézhetitek meg. A diákokat érintő legfontosabb változásokról itt olvashattok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.