Könyvvásárlásra ítéltek egy lányt megrontó férfit Olaszországban

Sajátos büntetést szabott ki - kétévi börtön mellett - egy római bíróság egy kiskorú prostituált szolgáltatásait igénybe vevő ügyfélre: a férfinak a nők méltóságáról szóló könyveket kell vásárolnia a lány számára - jelentette pénteken az olasz média.

  • MTI

A mintegy 30 mű között, amelyeket erkölcsi kártérítés címén köteles az ügyfél áldozatának megvásárolni, Emily Dickinson versei, regények, valamint Virginia Woolf, Hannah Arendt és Anne Frank írásai szerepelnek.

A Paola di Nicola bírónő által kihirdetett ítéletet egy 2013-ban indított vizsgálat előzte meg, amely során Róma elegáns Parioli negyedében működő, 14 és 15 éves lányokat foglalkoztató prostituált-hálózatot göngyölítettek fel.

A legutóbbi - egy 15 éves lány és 35 éves ügyfele ügyében meghozott - ítélet indoklását pénteken nem tették közzé. "A döntés azonban sejteti, hogy a bírónő olyan kártérítést tartott fontosnak, amely megérteti a lánnyal, hogy a valódi kár, amelyet elszenvedett, az a női méltóságának a megsértése volt" - írta a Corriere della Sera.

A napilap megkérdezte Adriana Cavarerót, a Nonostante Platone (Platón ellenére) című könyv szerzőjét, akinek a műve szintén szerepel a bírónő által előírt "kötelező irodalomban", hogy mi a véleménye az ítéletről. "Jobb lett volna, ha az ügyféllel olvastatják el ezeket a könyveket" - mondta Cavarero asszony, aki filozófiát tanít a veronai egyetemen.

 "A serdülőkorú lány nincs gondolkodásra képes korban, amit tettek vele, sokkal súlyosabb dolog: egy felnőtt tudatosan szexet vásárolt egy kiskorútól" - tette hozzá a feminista nézeteiről ismert filozófus.

Végre véget vetettek a gyerekek ketrecharcának Magyarországon

A megszigorított feltételeknek köszönhetően vége a véres gyerekharcoknak - igaz, erre két év volt szükség a jelenség felismerését követően. Mint korábban beszámoltunk róla, a bíróság döntése értelmében fel kellett oszlatni a hátrányos helyzetű 10-12 éves gyerekeket ringbe küldő egyesületet.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.