Alig van olyan hallgató, aki nem dolgozik az egyetem mellett
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Harminc év börtönre ítélte a bíróság az Iowa állambeli Sageville Elementary School volt igazgatóját, aki az elmúlt...
Harminc év börtönre ítélte a bíróság az Iowa állambeli Sageville Elementary School volt igazgatóját, aki az elmúlt években több tucat diákot filmezett le az iskolai mosdóban. Robert Burke a helyiségbe rejtett vagy az övére csatolt kamerával 5-11 éves fiúkról készített felvételt – számolt be a Daily Mail.

A nyomozók az iskolaigazgató számítógépén összesen 32 ezer fotót és 12 ezer videófelvételt találtak, az FBI vizsgálata szerint a 43 éves férfi az interneten is megosztotta a képeket és videókat.
„Ez a legsúlyosabb bűncselekmény, amit valaha láttam” – mondta a bíró, aki a harmincéves börtönbüntetés mellett ötmillió forintos pénzbírságot is kiszabott a férfira. Burke ügyvédje enyhítésért fellebbezett. „Harmincéves elzárást azok a pedofil bűnözők kapnak, akik szexuálisan molesztálják az áldozataikat, itt azonban erről szó sem volt” – érvelt Mark Brown. Legutóbb a Pennsylvaniai Állami Egyetemen robbant ki pedofilbotrány – a részletekről itt olvashatsz.
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.
Fontos kérdésre válaszolunk.
Miután tárgyalt a magyar kormánnyal, Ursula von der Leyen többek között azt is bejelentette, hogy a magyar egyetemisták ismét részt vehetnek az Erasmusban a következő tanévtől.
A miniszterelnök szerint ez nem azt jelenti, hogy a hazai, modellváltott felsőoktatási intézmények állami gyámság alá kerülnek.
A vezetőváltás egybeesik azzal, hogy a kormány felülvizsgálná a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. A KK azt közölte, hogy tudomásul veszik a vizsgálatot elrendelő kormányzati döntést, és minden segítséget megadnak az ellenőrzésekhez.
Az idei évben közel 450 iskolaigazgatói megbízás jár le, a következő hetekben pedig döntések születnek arról, kik vezetik majd ezeket az intézményeket szeptembertől. Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter bejelentette, hogy a jövőben ismét szerepet kapnak a tantestületek az igazgatói pályázatok véleményezésében.