Egy iskolában sem kapcsolja ki a fűtést a Dalkia Energia

Egyetlen iskolában sem korlátozza a hőszolgáltatást a Dalkia Energia Zrt.

  • MTI

Egyetlen iskolában sem korlátozza a hőszolgáltatást a Dalkia Energia Zrt., a cég megegyezett a fenntartókkal a tartozások rendezéséről, illetve átütemezéséről. A Dalkia Energia Zrt. a múlt héten tizenhárom intézménynél helyezte kilátásba, hogy december elsejei hatállyal korlátozza vagy felfüggeszti a hőszolgáltatást a lejárt és ki nem fizetett számlák miatt.

Fűtés nélkül az egyik ráckevei iskolában - októberben tizenkilenc intézményben maradtak hidegek a radiátorok
MTI Fotó: Illyés Tibor

Az intézkedés Nagyatád városi, valamint Barcs, Mátészalka, Csenger, Nagykáta és Vác megyei fenntartású, elsősorban oktatási és nevelési intézményeit, kollégiumait érintette volna. A cég korábbi közlése szerint ezen települések összesen nyolc intézménye öt hónapja nem fizeti tartozásait, de van olyan is, ahol a legrégebbi ki nem fizetett számla több mint egy éve lejárt, és a tartozás összességében eléri a 65 millió forintot. Két intézménynél - a tárgyalások elhúzódása miatt - időközben korlátozták a melegvíz-szolgáltatást, de az egyeztetést követően azt visszakapcsolták. 

Októberben tizennyolc, Pest megyei fenntartású iskolában maradtak hidegek a radiátorok napokra, mert a Tigáz a megyeháza körülbelül 100 milliós adóssága miatt elzárta a csapokat. A szolgáltatást csak azután indították újra, hogy a kormány garanciát vállalt az októberi, novemberi és decemberi számlák kiegyenlítésére.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.