Egy edénybe vizelt az amerikai diák, egymilliós kártérítést kapott

A kaliforniai iskolai körzetnek 1,2 millió dolláros kártérítést kell fizetnie, amiért az egyik diák kénytelen volt...

  • Eduline
pixabay.com

A kaliforniai iskolai körzetnek 1,2 millió dolláros kártérítést kell fizetnie, amiért az egyik diák kénytelen volt egy tömött osztályteremben, egy edénybe végezni a dolgát.

Az eset még 2012-ben történt, amikor a Patrick Henry High School most 14 éves diákja hiába kérte tanárát, az nem engedte ki a mosdóba. A tanár a védelem szerint úgy gondolta, egy 25 perces megbeszélésen nem indokolt a lány kérése.

A tanár a lánynak felkínálta a terem szertárját, ahol egy edénybe tudott vizelni, a tartalmát pedig a csapba volt kénytelen önteni.

A diák családja egyébként első körben mindössze 25 ezer dollárt követelt az iskolától, ám ezt megtagadták, így most ennek többszöröség fizethetik ki. Az 1,2 millió dollár mellett a lány 41 ezer dolláros egészségügyi ellátását is állniuk kell. A diák kétszer váltott sulit, mert társai az eset után rászálltak, emiatt pedig poszttraumás stressz szindrómával küzd.

A tanár az incidens után kényszerszabadsára ment, azóta pedig nem tért vissza az érintett gimibe.

(BBC)

Hozzászólások

145 újonnan engedélyezett tankönyv kerül a kínálatba, augusztus végétől rendelhetnek belőlük az iskolák

Több mint 100 kiadvány tankönyvvé nyilvánítása zárult le sikeresen, így ezekkel is bővül az iskolák számára elérhető tankönyvkínálat. Az intézményeknek az áprilisi rendeléseiket sem kell módosítaniuk: az újonnan engedélyezett kiadványokat augusztus 24. és szeptember 15. között, pótrendelésben kérhetik – közölte Lannert Judit egy Facebook-bejegyzésben.