Ő az új köznevelési államtitkár: jogász, egyetemi oktató, kormánymegbízott

A felsőoktatásból érkezik az új köznevelési államtitkár: hol végzett, mivel foglalkozott Czunyiné Bertalan Judit?

  • Eduline
Czunyiné Bertalan Judit. Ő az új köznevelési államtitkár
MTI Fotó: Beliczay László

Czunyiné Bertalan Judit 1974-ben született a Komárom-Esztergom megyei Bokodon. A Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karán szerzett 1998-ban történelem szakos, 1999-ben pedig magyar szakos középiskolai tanári diplomát. 2003-ban elvégezte a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karát, majd 2008-ban a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán családjogi szakjogász képesítést szerzett. 2008-ban közigazgatási szakvizsgát tett.

1998 és 2008 között a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karán, 1999-2003-ban az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán oktatott. 2011-2014-ben a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott volt, 2013-2014-ben a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megyei útügyi biztosaként tevékenykedett. 2010 óta a Fidesz országgyűlési képviselője. Ki lesz az új felsőoktatási államtitkár? Friss cikkünket itt olvashatjátok el.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.