Csak diákigazolvánnyal kapnak ebédet a pécsi iskolások

Állítólag volt potyautas, aki nem fizetett az ételért korábban.

  • Eduline
Túry Gergely

Decembertől csak a diákigazolvány vonalkódjának leolvasásával lehet beállni az iskolai menzákon a sorba, hogy biztosan csak az kapjon ebédet, aki fizetett is érte - írja a Bama.hu.

Az új rendszer az alsósokra is vonatkozik, pedig ott az ingyenes gyermekétkeztetés miatt már nagyon kevesen vannak, akiknek ne járna alanyi jogon az ebéd, ráadásul az ellenőrzés amiatt is biztosított, hogy mindig a tanár vezetésével vonulnak ebédelni. A szülők nem nagyon értik, hogy miért volt szükség az intézkedésre.

Attól tartanak, hogy a gyerekek alkalmanként előforduló figyelmetlensége miatt az elhagyott vagy otthon felejtett igazolványok miatt akkor sem kap valaki ebédet, ha egyébként fizettek érte. A helyi "elszámolóház" szerint ez nem kell, hogy problémát jelentsen, ugyanis a rendszer az igazolványok fénymásolatával is működik.

Ez volt az első őszi szünet, amikor ingyen kaptak enni a rászoruló gyermekek

Az idei az első év, amikor nem csak tanítási időben és a nyári szünetben, de az évközi szünetekben is ingyen kapnak enni a rászoruló gyermekek, a téli és a tavaszi szünet után a most záruló őszi szünet volt az első, amikor a rászorulók folyamatos ellátásban részesültek - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára.

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.