Pszichológus segít a pécsi gimnázium ablakából kiugrott diáknak

Nincs életveszélyben az a diák, aki kedden kiugrott a pécsi Babits Miháy Gimnázium második emeletéről - közölte az...

  • Eduline

Nincs életveszélyben az a diák, aki kedden kiugrott a pécsi Babits Miháy Gimnázium második emeletéről - közölte az eduline-nal Szabóné Bárdos Csilla, az intézmény igazgatója.

A Dunántúli Napló keddi cikke szerint az ügy hátterében diákok közti konfliktus állt. A lap úgy tudja, a kilencedikes diák aznap az igazgatói irodában is megfordult egy verekedés miatt, ezt követően mosdóba ment ki az egyik tanóra vége előtt néhány perccel, majd fél egy körül a mellékhelyiség ablakából ugrott ki a mélybe. Az épület utca felőli oldalán a diákok vették észre a mozdulatlan testet, ők hívták a mentőket is. A fiú eszméletét vesztette, a lábán nyílt törést szenvedett, illetve a mentők nyakmerevítővel is rögzítették a fejét a kórházba szállítás előtt.

A gimnázium igazgatója a diák személyiségi jogaira hivatkozva nem nyilatkozik az ügy hátteréről, annyit azonban hozzátett, hogy a Pécsi Tudományegyetem a tanuló és a többi gimnazista számára pszichológus segítségét ajánlotta fel.

Hozzászólások

Akár 200-300 ezer forintos bérkülönbség is lehet ugyanabban a bölcsődében dolgozók között

Egységes bölcsődei bértábla bevezetését és átfogó bérrendezést sürget a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (BDDSZ). A szervezet szerint jelenleg akár bruttó 200-300 ezer forintos fizetéskülönbség is kialakulhat ugyanazon intézményben, hasonló szakmai tapasztalattal dolgozó munkatársak között attól függően, hogy melyik bérrendszer vonatkozik rájuk.