Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Az egyik óbudai iskolába a mai napig nem érkezett meg a tankönyvek egy része.

Az egyik óbudai iskolába a mai napig nem érkezett meg a tankönyvek egy része. A tanárok a szülők költségén fénymásolt példányokkal tartják az órákat - írja az Origo.
Az óbudai Nagy László Általános Iskola második osztályos diákjai még mindig nem kapták meg a tankönyveik egy jó részét – állítja az egyik tanuló apja. Olyan diákok is tankönyv nélkül maradtak, akiknek a szülei biztosan befizették a tankönyvcsomag árát.
A tankönyvhiányt az érintett másodikos osztályban például úgy oldották meg, hogy az egyik szülő megvette a boltban a hiányzó matematika, környezetismeret és ének-zene könyveket, amit aztán a többi szülő a saját költségén lefénymásoltatott - mondta a másodikos fiú apukája.
Augusztus 27-én a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. még azt közölte, hogy az összesen megrendelt mintegy 12 millió tankönyv több mint 95 százalékát már kiszállították az iskolákba. Ekkor azt ígérték, iskolakezdésig a fennmaradó intézmények is megkapják a megrendelt kiadványokat. Néhány héttel később az állami cég azt ígérte, hogy a hibás vagy megkésett rendeléseket október 15-éig teljesíteni fogják.
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Két évvel meghosszabbította a kormány azt az átmeneti lehetőséget, amely alapján bizonyos sportszakmai végzettséggel rendelkező szakemberek is taníthatnak testnevelést, ha az iskola megfelelő végzettségű és szakképzettségű pedagógussal nem tudja megszervezni a mindennapos testnevelést.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Augusztus 18-án újabb egyeztetést tartottak a szakképzés helyzetéről, amelyen Naderi Zsuzsanna, szakképzésért és felnőttkori tanulásért felelős államtitkár, valamint a minisztérium jogi és szakképzési területének képviselői is részt vettek.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.