A fóti Gyermekváros bezárása és eladása ellen tüntetnek délután

Az SOS Gyermek Alapítvány szerint az óriási gyermekotthonban élő gyerekeknek a kárára válna az intézmény bezárása és eladása, ami mögött a kormányközeli Mészáros Lőrincet vélik felfedezni vevőként.

  • Eduline
MTI / Bodnár Boglárka

Január közepén derült fény arra, hogy az állami tulajdonú fóti Károlyi István Gyermekközpontot bezárnák, az ott lakó gyerekeket pedig Zalaegerszegre, Hatvanra és Kalocsára költöztetnék.

Az intézményben 39 menekült gyerek is él, egyelőre nem tudni, őket hol helyezhetik el - írja a 24.hu

A megüresedett kastélyépületet eladnák, ami csak felerősítette a bezárás ellen tiltakozók hangját, ilyen az SOS Gyermek Alapítvány is. Helyi civilekkel közösen autós demonstrációt szerveznek csütörtökön délután 4 órára, ugyanis helyi kormánypártiak szájából azt hallották, hogy Mészáris Lőrinc felcsúti polgármester és milliárdos vásárolhatja meg a kastélyt. A tüntetés szervezéséhez a helyi MSZP is csatlakozott.

A hírportál megkereste a felcsúti polgármester szóvivőjét, Zsohár Melindát, aki későbbre ígért választ.

Mészáros Lőrincék intézik az uzsit a felcsúti diákoknak

Az építőipari cége oldja meg a büfé üzemeltetését is. Mészáros Lőrinc egy polihisztor - gondolhatjuk. A gázszerelőből az Orbán-kormány alatt milliárdossá váló felcsúti polgármester a gazdasági élet széles spektrumán jelen van: több lábon álló birodalmában a növénytermesztés, az állattenyésztés és húsfeldolgozás, valamint az építőipari tevékenysége mellett egy kistelepülést is elvezet valamint egy futballakadémiát.

Update: korábban névhasonlóság miatt tévesen írtuk, hogy az SOS Gyermekfalu alapítványa szervezi a tüntetést.

Hozzászólások

Így alakul át az alsó tagozatos oktatás: konkrét teendőlistát kaptak az iskolák

35 perces tanórák, kevesebb házi feladat és hosszabb szünetek jöhetnek alsó tagozatban. Az oktatási tárca javaslatcsomagot küldött az iskoláknak, amely többek között rugalmasabb óraszervezést, mindennapos mesét, több mozgást és iskolán kívüli programot, illetve a délutáni foglalkozások átalakítását is tartalmazza. Az ajánlások mellé konkrét intézményi teendőket is meghatároztak.

Mi lesz az érettségizőkkel, ha sztrájkolnak a tanárok? – a köznevelési törvényről vitáztak a parlamentben

A pedagógusok sztrájkjoga, az érettségizők felkészítése és a gyermekfelügyelet is előkerült a köznevelési törvény módosításának parlamenti vitájában. A Fidesz és a KDNP szerint a változtatásoknál nagyobb garanciák kellenének a diákok és a családok védelmére, miközben a pedagógus szakszervezetek korábban éppen azért kritizálták a tervezetet, mert szerintük az továbbra is túlságosan korlátozza a pedagógusok sztrájkjogát.

Ádám Zoltán reagált az őt kirúgó rektorhelyettes lemondására: „Nem volt nála gyűlöltebb és rettegettebb ember a Corvinuson”

Élesen reagált Ádám Zoltán, a Corvinus korábban elbocsátott oktatója arra, hogy Szabó Lajos György oktatási rektorhelyettes a tanév végével lemond posztjáról és távozik az egyetemről. Ádám szerint Szabó az egyetemvezetés egyik „legkompromittáltabb” tagja volt, és úgy véli, távozása összefügghet azzal, hogy a Corvinus vezetése már a KEKVA-rendszer utáni időszakra készül.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu

Mi a baj a 8 osztályos általános iskolával, és mi jöhet helyette?

A kisiskolák tanárhiánya és a kisgimnáziumok elitképzővé válása nem elszigetelt hibák, hanem a jelenlegi oktatási szerkezet „erővonalai”, amelyek a rendszer gyökeres reformjáért kiáltanak Dr. Gyarmathy Éva klinikai és neveléslélektani szakpszichológus, egyetemi tanár szerint.