Galambokra vadászott, de az óvoda ablakát sikerült belőnie a solymári férfinak

Légpisztollyal lőttek be kedden a solymári óvoda ablakán, a tettest már őrizetbe vették.

Ahogy korában megírtuk, kedden kora délután belőttek a solymári Váci Mihály utcában lévő Kék Óvoda ablakán, miközben a gyerekek a csoportszobában aludtak. A lövedék egy nyitott ablakon keresztül áttörte a lehúzott redőnyt, majd a falról a földre esett. Személyi sérülés nem történt.

A rendőrök gyorsan a helyszínre érkeztek, és előállították a feltételezett elkövetőt. A Solymár Online információi szerint egy idősebb férfi okozta a lövést, aki engedély nélkül tartható légpisztolyával galambokra célzott az épület közelében, és véletlenül találta el az óvodát.

Bár a légpisztolyok engedély nélkül tarthatók, használatukat szigorú szabályok korlátozzák. Ilyen eszközt csak zárt, jól körülhatárolható és biztonságosan belátható területen lehet használni, úgy, hogy a lövedék ne hagyhassa el a kijelölt lőirányt. Az óvoda ablakát eltaláló idős férfi ezt nem mérte fel, amikor a galambokra célzott, így mások testi épségét is veszélybe sodorhatta.

A férfit őrizetbe vették, és súlyos testi sértés kísérletének vétsége vádjával folyik ellene eljárás.

Nyitóképünk illusztráció.

Hozzászólások

Négy évre szóló, 45 milliárdos tankönyvszerződést kötött a Kello – kérdés, meddig marad a jelenlegi tankönyvpiac

A következő négy évben is az Alföldi Nyomda készítheti és szállíthatja a tankönyveket, miután a tankönyvellátásért felelős cég újabb hosszú távú szerződést kötött a nyomdával. A mostani, 45 milliárd forintos keretösszeg jelentősen meghaladja a korábbi tenderek értékét: a 2020-as közbeszerzés még 20,8 milliárd forintról szólt.

Miskolci Egyetem rektora: „A modellváltás nem egy nukleáris csodafegyver, ami gyógyírt jelentett volna a felsőoktatás sok évtizedes problémáira”

A Miskolci Egyetem rektora szerint a 2020-2021-es átalakítás „vitathatatlanul egy túlpolitizált környezetben ment végbe”, de szerinte hiba lenne teljesen visszafordítani a rendszert. Horváth Zita úgy látja, hogy az elmúlt években az egyetemek pénzügyi mozgástere jelentősen nőtt, ugyanakkor az autonómia kérdése továbbra is rendezetlen maradt.

„Nem a bejutás a nehéz, hanem a bennmaradás” – egyre gyengébb fizikatudással érkeznek az egyetemre a műszaki hallgatók

Sok diák már tizedik osztály után nem tanul fizikát, a középiskolák pedig inkább a felvételi pontszám maximalizálására készítenek fel, mint a valódi tudás megszerzésére – mondta Dr. Tevesz Gábor, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának címzetes egyetemi tanára az Eduline-nak, akivel a közép-és emelt szintű fizikaérettségi kapcsán beszélgettünk.