A Facebook újítása miatt nem lesz látható, hogy ki lájkolja a bejegyzéseket

Egyre több Facebook-oldalon válik rejtetté, hogy kik lájkolják a bejegyzéseket.

Halász Noémi, volt momentumos politikus szúrta ki, hogy Orbán Viktor miniszterelnök hivatalos Facebook-oldaláról eltűnt az az eddig nyilvánosan elérhető adat, hogy kik lájkolták a bejegyzéseit. Elmondása szerint már pár hete nem látszik, hogy kik reagálnak a miniszterelnök posztjaira, csak a Facebook-ismerősök esetleges reakcióit lehet látni.

A változás azonban nem csak Orbán Viktor Facebook-oldalát érinti. A 444 szerint, a számítógépes Facebook alkalmazásban hosszas listák helyett tényleg összegezve és reakciónkénti bontásban lehet látni a számokat, illetve az ismerősök reakcióit. Telefonon egyelőre lehívható ez az adat, de már nem minden készüléken.

Vélhetően a Facebook valamennyi, 1 millió követő feletti oldal esetében automatikusan leállította a bejegyzésekre reagáló felhasználók láthatóságát, legalábbis erre utal, hogy az Euronews English, Donald Trump Jr vagy a Nosalty gasztromagazin Facebook-oldalán ugyanaz a helyzet, mint a miniszterelnökén. A változás egyelőre nem érint minden, nagy követőszámmal rendelkező oldalt.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.