A szülők beleegyezését kérik, hogy Honvédelem órán lőni vigyék a tizenegyedikeseket

Ez is része a tantervnek.

  • Székács Linda

A Honvédelem tantárgy gyakorlati óráinak része a lövészet, ezért 11. osztályos diákokat vinnének tanórai foglalkozások keretein belül a Csepeli Lövész Egylet Lőterére, hogy ott légfegyverekkel lőni tanítsák őket - erről szóló, szülői beleegyezést kérő dokumentum kering legalábbis a közösségi médiában.

 

Adjunk 17 éves kamaszok kezébe lőfegyvert! Mi baj lehet?

Posted by Nem haldoklunk, mi így élünk on Tuesday, September 23, 2025

Eszerint a lövészeti alapismeretek oktatásán a diákokat emberi élet kioltására nem alkalmas, 7,5 j torkolati energiát nem meghaladó légfegyverekkel tanítanák lőni a Magyar Honvédség állományába tartozó katonaoktatók október 2-án a Csepeli Lövész Egylet lőterén.

Az nem derül ki, hogy melyik iskola diákjairól van szó a programban részt vevő közel 400 intézmény közül.

Lapunk a Csepeli Lövész Egyletnél érdeklődött arról, hogy milyen gyakorisággal visznek diákokat a lőtérre és hogy az egylet tagjai is részt vesznek-e az oktatásukban, megkeresésünkre azonban cikkünk megjelenéséig nem reagáltak.

 

Hozzászólások

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.