Ha hiányzik a felszerelés, akkor a tanár adhat érte egyest?

Fontos kérdésre válaszolunk.

Az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala szerint a hiányzó tanórai felszerelés önmagában nem lehet ok az elégtelen osztályzatra. Az érdemjegy célja a tudás mérése, nem pedig a fegyelmezés.

Ugyanakkor kitérnak arra is, hogy ha a felszerelés hiánya ténylegesen akadályozza az órai feladat teljesítését, akkor figyelembe lehet venni. Ha egy tanuló emiatt nem tudja elvégezni a feladatot, akár elégtelent is kaphat. A számonkérésen kívül azonban pusztán a hiányzó felszerelés miatt nem adható egyes.

A hivatal azt is kiemeli, hogy a tanulói kötelezettségszegések szankcionálása a pedagógiai módszereken túl csak az intézmény házirendjében meghatározott fegyelmezési eszközökkel történhet.

 

Hozzászólások

„Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.