Arany, ezüst és bronzérmet is szereztek a magyar diákok a Közép-európai Csillagászati és Asztrofizikai versenyen

A közép-európai verseny után már csak a diákolimpia van hátra, amelyre csak a döntőn sikeresen szereplő 10-13 diák meghívást.

10. alkalommal rendezték meg a Közép-európai Csillagászati és Asztrofizikai versenyt Szlovéniában, melyen magyar diákok is megmérették magukat.

Az Athletica Galactica Facebook oldalán számolt be róla, összesen öt nemzet 26 diákja vett részt.

 

A magyar csapat tagjai közül Elekes Dorottya aranyérmet, Elekes Panni és Dobák Bálint ezüstérmet, Bartucz Eszter és Jakab Ede pedig bronzérmet szereztek.

A világűr sosem volt még ennyire közel – ilyen képeket készített a világ legnagyobb kamerája

Ezzel azonban még nem ért véget a verseny, ugyanis még hátra van a Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpia, melyet idén Indiában, Mumbaiban fognak megrendezni 2025. augusztus 11-21. között.

 

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.