Hazaszeretetről, nemzeti ünnepekről és udvarláshoz énekelhető dalokkal teli könyvet kapnak a ballagók a kormánytól

Különleges ajándékot kapnak a nyolcadikosok a magyar kormánytól.

  • Eduline/MTI

Mintegy 50 éneket tartalmazó daloskönyvet ajándékoz a kormányzat idén a nyolcadikos, végzős magyar diákoknak. A Magyar Élet - Magyar Ének című kötetet Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter kedden mutatta be Szadán.

"Az ének közösséget teremt, az ének összeköt bennünket, hiszen nagyszüleink, délszüleink is énekelték azokat a nótákat, amelyeket ebbe a daloskönyvbe foglaltunk" - mondta a miniszter.

A kötetben 49 dal szerepel, a régi népdaloktól a mai könnyűzenéig szinte minden alkalomhoz találnak benne éneket a diákok.

Vannak köztük hazaszeretetről, vagy a magyar nemzeti ünnepekről szóló énekek, katonadalok, anyák napi, pünkösdi, adventi és karácsonyi nóták, születésnapi köszöntéshez, vagy udvarláshoz énekelhető dalok, valamint a búcsúzáshoz kapcsolódó darabok is - fejtette ki a miniszter.

Hozzátette: a dalok melletti QR kód segíti a fiatalokat, hogy az énekeket meghallgatva, könnyebben tudják megtanulni, énekelni azokat.

"Az ének közösséget teremt, üljünk akár egy asztalnál, egy tábortűznél, vagy akár osztálykirándulásra jövet és menet. Ezzel a szeretettel énekeljük ezeket a magyar dalokat, melyek összekötnek bennünket, melyek így tesznek bennünket határon átívelően egy nemzetté" - hangsúlyozta Hankó Balázs.

 

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.