Középiskolai felvételi 2025: két tanuló azonos pontszáma esetén hogyan történik a rangsorolás?

Ha ugyanannyi a pontot értek el, akkor a tanulóval kapcsolatos plusz információk fognak dönteni.

  • Rodler Lili

Megesik, hogy a középiskolai felvételi során az ideiglenes rangsorban vannak olyan tanulók, akik ugyan azt a pontszámot érték el. Ebben az esetben nem a pontok fognak dönteni, hanem vannak előre megadott szempontok, amik alapján eldöntik, hogy ki élvez előnyt.

Az Oktatási Hivatal szerint, az azonos összesítő eredményt elért tanulók esetében, a rangsoroláskor előnyben kell részesíteni

  • a hátrányos helyzetű tanulót,
  • azt, akinek a lakó- vagy tartózkodási helye közelebb esik a sulihoz,
  • vagy valamilyen egyéb különleges helyzet indokolja.

Ez utóbbit minden esetben az iskolának a pedagógiai programjában ki kell fejtenie, hogy mi számít annak.

A rangsorolásra vonatkozó szabályokat az intézményeknek, a felvételi tájékoztatókban fel kellett tüntessék.

 

Hozzászólások

Csömör polgármestere szerint tanárok távozásához vezethet a leszavazott igazgató kinevezése, a minisztérium magyarázatát pedig vitatja

Egy hónapon keresztül az igazgatóhelyettes intézte a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola ügyeit, miután a tantestület nem támogatta a korábbi igazgató pályázatát. A minisztérium végül mégis Bátovszky Jánost bízta meg újabb egy évre az iskola vezetésével. A döntés ellen Fábri István polgármester is felszólalt, és levélben kérte annak visszavonását. Most az Eduline-nak azt is elmondta, hogy az igazgató kinevezésének körülményei szerinte ellentmondanak a minisztérium korábbi magyarázatának.

@eduline.hu

5 fontos kifejezés, ami a mindennapjaitok része lesz az egyetemen #egyetem #eduline #collegelife #magyartiktok #fy

♬ eredeti hang - eduline.hu

Kötelező részt venni a hétvégén tartott évnyitón?

A válasz nem egyszerű igen vagy nem. Az iskolakezdés közeledtével több család számára is kellemetlen meglepetést jelenthet, ha az iskola hétvégén tartja meg a tanévnyitó ünnepséget. Felmerül a kérdés, hogy kötelezhető-e egy diák arra, hogy pihenőnapon is megjelenjen az iskolában?