Nap kérdése: ha mentesülök a szóbeli alól, akkor biztosan felvesznek az álomsuliba?

A középiskolai felvételivel kapcsolatban fontos kérdésre válaszolunk.

Javában tartanak a középiskolai szóbelik azokban az intézményekben, ahol ez a felvételi eljárás része. De nem mindenkinek kell ebben a körben résztvennie.

Vannak olyan középiskolák, ahol azoknak a diákoknak, akik nagyon magas pontszámot értek el a központi írábelin, annak az igazgató szóbeli mentességet ad.

Ha ti is közéjük tartoztok, akkor felmerülhet bennetek a kérdés, hogy ez azt jelenti, hogy biztosan bekerültek-e.

Nagy eséllyel igen, de előfordulhat olyan eset is, hogy az intézmény több diáknak ad mentességet, mint amennyit felvesz, ugyanis a sorrend alapján sokan ki fognak esni.

A középiskolai szóbeli behívási ponthatárokkal részletesen az alábbi cikkünkben foglalkoztunk.

 

 

 

Hozzászólások

Nem csak az tehetséges, aki jól versenyzik – Kaderják Anita szerint az iskolarendszer már a nulladik ponton rengeteg gyereket elveszít

A magyar iskola ma leginkább azokat a gyerekeket ismeri fel tehetségként, akik jól teljesítenek a versenyeken, gyorsan alkalmazkodnak az elvárásokhoz, és abban kiválóak, amit a rendszer eleve értékesnek tart. Kaderják Anita oktatáskutató szerint ezzel éppen azok a gyerekek veszhetnek el, akik másképp gondolkodnak, kérdeznek, alkotnának vagy egyszerűen csak nem férnek bele a tananyagvezérelt oktatás szűk kereteibe.

Visszabontaná a Tisza-kormány a pedagógus-továbbképzések állami monopóliumát

Lannert Judit oktatási miniszter szerint megszüntetnék az Oktatási Hivatal és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem jelenlegi monopóliumát, és újra megnyitnák a képzési piacot külső szereplők előtt. A bejelentés azért is jelentős, mert 2025 januárjától kezdve az ötéves, 120 kredites új rendszerben szinte kizárólag az NKE által koordinált képzések közül választhatnak a pedagógusok.

Önkormányzati nyári napközis táborok 2026: még vannak szabad helyek, de érdemes gyorsan jelentkezni

A nyári szünet közeledtével sok család számára fontos kérdés, hogyan oldják meg a gyermekek felügyeletét úgy, hogy közben élménydús programokban is részt vehessenek. Jó hír, hogy több önkormányzat által szervezett nyári napközis táborban még vannak elérhető helyek. Az árak között ugyan jelentős különbségek lehetnek, de több kerületben továbbra is kedvező feltételekkel biztosítanak egész napos programokat és napi háromszori étkezést a gyerekeknek.