Technikumi rangsor 2025: tarolnak a vidéki intézmények

Továbbra sincsen budapesti technikum a top3-ban, és a legjobb tízbe is csak egy fővárosi intézmény került be.

A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján közzétették a friss, 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum listáját - írja a Mandiner.

HVG Középiskolai rangsor 2025

A rangsort idén is olyan szempontok alapján állították össze, mint

  • a tanulók bemeneti és képzési-kimeneti teljesítménye,
  • az intézmények oktatói létszáma,
  • és a digitális ellátottság.

Vagyis a lista összeállításánál figyelembe vették többek között a beiratkozó tanulók 8. évfolyamos érdemjegyeit, a bemeneti kompetenciamérés eredményét és az érettségik eredményét.

Ez alapján az intézmények maximum 100 pontot érhettek el, és idén is a Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium végzett 95,79 ponttal. A képzeletbeli dobogó második fokára tavalyhoz hasonlóan a Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium állhatott fel, míg a harmadik helyet a tavaly még ötödik Vas Vármegyei SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Technikum érte el.

A legjobb fővárosi technikum a Petrik lett, amely tavalyhoz képest óriásit ugrott előre a harmincadik helyről a kilencedikre.

A top 50-es lista a következőképpen alakult:

  1. Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium
  2. Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium
  3. Vas Vármegyei SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Technikum
  4. Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum és Kollégium
  5. Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium
  6. Energetikai Technikum és Kollégium (Paks)
  7. Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum
  8. Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum
  9. Budapesti Műszaki SZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum
  10. Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium

A legjobb gimnáziumokkal részletesen az alábbi cikkünkben foglalkoztunk.

 

    Hozzászólások

    „Negyedik osztály után sok gyerek elveszíti a kapcsolatát az iskolával” – a felső tagozat lehet a rendszer egyik legnagyobb töréspontja

    A magyar oktatás problémáiról szóló vitákban rendszerint a tanárhiány, a bérek vagy a központosítás kerül elő. Pedig lehet, hogy a rendszer egyik legnagyobb töréspontja jóval korábban jelentkezik. Kampós András, az Eötvös József Gimnázium igazgatója szerint sok gyerek már a felső tagozat első éveiben elveszíti a fonalat, és ezt a lemaradást később egyre nehezebb behozni.

    Nem tudnak biztos jövedelem nélkül, csak pályázatokból megélni: szakszervezetet alapítanak az irodalmi dolgozók

    Új érdekvédelmi szervezet létrehozását jelentették be a magyar irodalmi élet szereplői. Az Irodalmi Szakszervezet célja, hogy az írók, szerkesztők, műfordítók és irodalmárok számára szervezett érdekképviseletet biztosítson egy olyan időszakban, amikor a szakma képviselői szerint egyre nagyobb a létbizonytalanság, miközben munkájuk a magyar kultúra egyik alapját jelenti.