Pozíciót vált Pülöskei Gáborné szakképzésért felelős helyettes államtitkár

Október 31-én nyugdíjba vonul, de továbbra is tevékenykedni fog az oktatás területén.

  • Tornyos Kata

Bár Pölöskei Gáborné szakképzésért felelős helyettes államtitkár nyugdíjba vonulását jelentette be kedden a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM), de kiemelték, hogy továbbra is számítanak a szakmai támogatására, így a jövőben az Innovatív Képzéstámogató Központ (IKK) stratégiai főigazgatójaként folytathatja a munkáját – írta meg az Index.

A KIM közleményében azt írta, hogy Pölöskei Gáborné, aki egyébként a volt köztársasági elnök, Áder János húga, a pályafutása alatt rendíthetetlen elkötelezettséggel és szakértelemmel dolgozott az oktatás fejlesztésén, hozzájárulva számos rendszerszintű változás kialakításához és megvalósításához.

Hivatását biológia-földrajz szakos középiskolai tanárként kezdte, de dolgozott az Oktatási Hivatal általános elnökhelyetteseként, majd a Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal Oktatási, Gyermek- és Ifjúságvédelmi Főosztályának főosztályvezetőjeként is.

2014-től az Emberi Erőforrások Minisztériuma helyettes államtitkára volt, majd 2016-tól a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnöki tisztségét látta el. 2017-től mostanáig szakképzésért felelős helyettes államtitkárként folytatta munkáját.

Nevéhez kötődik a magyar szakképzés 2020-as rendszerszintű megújítása, amelynek lényegi változása az volt, hogy a 174 alapszakmát ezentúl csak iskolarendszerben, azaz technikumban vagy szakképző iskolában lehet tanulni. Az átalakítás legfontosabb elemeiről ebben a cikkben olvashattok.

 

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

Hiába tanul egész évben számítógéppel, papíron kell felvételiznie az SNI-s diákoknak – a pedagógus szerint át kellene alakítani a rendszert

A jelenlegi középiskolai felvételi rendszer nem minden sajátos nevelési igényű diák számára biztosítja ugyanazokat az esélyeket a tudása bizonyítására – erre hívja fel a figyelmet a Népszava oktatási sorozatának legfrissebb része. Borbás Kata pedagógus egy olyan tanuló történetét mutatja be, aki egész évben számítógép és felolvasóprogram segítségével tanul, a központi felvételin azonban papíralapú dolgozatot kell írnia.