A szokottnál rövidebb lesz az idei nyári szünet

Míg a korábbi években jellemzően 75-76 nap volt, idén csak 72 napos lesz a nyári vakáció.

  • Székács Linda

Június 21-én pénteken végre véget ért a szokatlanul hosszú 2023/24-es tanév, a nyári szünet első napja június 22. szombat volt. A hosszabb évközi szünetek miatt az idei nyári szünidő pontosan egy héttel kezdődik később, mint a 2022/23-as tanévben, amikor a nyári szünet első napja június 17. szombat volt.

Emiatt értelemszerűen a vakáció időtartama is rövidebb lett. Míg a korábbi években jellemzően 75-76 napot tölthettek otthon a diákok, idén ez szeptember 1-jével (vasárnap) bezárólag mindössze 72 nap lesz. A 2024/25-ös tanév első tanítási napja 2024. szeptember 2. hétfő.

A kormány pedig úgy tűnik, a szülők és a pedagógus szakszervezetek korábbi tiltakozásai ellenére a következő tanévben is hosszabb évközi és rövidebb nyári szünettel számol.

A 2024/25-ös tanév rendjének tervezetét az alábbi cikkünkben nézhetitek meg:

 

 

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.