Szabadság! Érted. – nagyszabású demonstrációra készülnek a tanárok és diákok

Október 23-án újra utcára vonul az Egységes Diákfont (EDF) az Országos Közös Akarat szervezeteivel, a Tanítanék mozgalommal és a Fővárossal kiegészülve.

  • Tornyos Kata

A megmozdulás 16:30-kor fog kezdődni a Hősök terén:  "A Hősök teréről együtt fogunk átvonulni az esti tüntetésre, hogy megemlékezzünk ‘56 hőseiről és kiálljunk a jövőnkért!" – írják a Facebook-eseményben. Majd a menet elhalad a Kölcsey Ferenc Gimnázium előtt, hogy megemlékezzenek a polgári engedetlenség miatt kirúgott tanárokról.

Ezt követően elhaladnak az orosz nagykövetség előtt, az 56-os forradalom áldozataira megemlékezve. Az utolsó állomás a Terror Háza lesz, ahol mécsesgyújtással emlékeznek meg a diktatúra áldozatairól. A menet az Oktogonon ér véget 18:00-kor, ahol utána elkezdődik a hivatalos fővárosi rendezvény.

Az esemény alatt végig lehetőség lesz már személyesen is szavazni az alternatív népszavazáson, amit a 7IGEN sátraiban lehet majd megtenni.

Az Oktogonon beszédet mond majd Budapest főpolgármestere, a Tanítanék Mozgalom, a diákszervezetek képviselői és a civil összefogás képviselői. Valamint fellép a Kollár-Klemencz Kamarazenekar, a Csaknekedkislány, Polgár Csaba színész, Fodor Tamás színész, Bárnai Péter színész, Szabó Simon színész, és Szalai Anna is.

 

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.