Baranyi Krisztina: "Most lett elegem a Tankerületből"

Az önkormányzat ingyenesen biztosított volna sportfelszereléseket a kerület iskoláinak, azonban a tankerület ezt megtiltotta.

  • Tornyos Kata

"Legújabb felajánlásunk, hogy iskolai programokra ingyenesen biztosítunk sporteszközöket, jellemzően olyanokat, amelyekkel az iskolák nem rendelkeznek. Most is érkezett ilyen igény, a szervezés ment a maga útján, a kollégáink a pedagógusokkal együtt dolgoztak azon, hogy sikeres sportprogramot hozzanak össze. Egészen addig, amíg a Tankerület fülébe nem jutott, hogy az iskola az önkormányzat segítségével szervez programot. Azonnal letiltották" – írja Baranyi Krisztina, a IX. kerület polgármestere Facebook-oldalán.

A posztban egy képernyőképet is megosztott, amelyben egy pedagógus levele látható arról, hogy "kényszer hatására lemondja az igényét a sportszerekre."

Baranyi Krisztina szerint ez nem az első eset, hogy szembekerültek a tankerülettel:

  • a kerület mindkét tanuszodája használhatatlanná vált - eleve a karbantartás hiánya miatt - a tankerület pedig nem volt hajlandó az ÁNTSZ előírásainak megfelelően felújítani őket,
  • a ferencvárosi napközis tábor alatt a gyerekek nem használhatták azokat a tanuszodákat, amiknek a felújítását félig az önkormányzat finanszírozta,
  • a tankerület nem bérel buszokat a mindennapos testnevelés részét képző korcsolyaoktatásra, így azt is az önkormányzat fizeti.
Az üggyel kapcsolatban a hvg megkereste a tankerületet, de eddig nem érkezett válasz.
Hozzászólások

A kémiával folytatódik az érettségi: itt vannak a legfontosabb tudnivalók

Az orvosi szakokra jelentkező diákoknak a biológia mellett emelt szinten kémia- vagy fizikaérettségit is kell tenniük. A kémiaérettségin elvárt eredmény azonban nagymértékben függ a biológiaérettségi teljesítményétől: minél magasabb pontszámot ér el a vizsgázó biológiából, annál nagyobb mozgástér nyílik a kémia esetében. Ugyanakkor a felvételi biztos sikerességéhez itt is nagy valószínűséggel legalább 60-70 százalékos eredmény elérése szükséges.

Sokkal többet ártott, mint használt a modellváltás a Corvinus oktatói szerint: "rendszerváltást" szeretnének

Több mint száz oktató, kutató és egyetemi dolgozó írta alá a Budapesti Corvinus Egyetem szakszervezetének állásfoglalását, amely szerint a modellváltás súlyos károkat okozott az intézménynek. A dokumentumban az egyetemi autonómia helyreállítását, a KEKVA-rendszer megszüntetését és a szenátus újraválasztását követelik.

Vitézy szerint a „hatalmi gőg és arrogancia” iskolapéldája volt a Pázmány Campus – felülvizsgálná a beruházást a Tisza-kormány

„Egy kudarcot örökölt a felálló kormány” – mondta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a meghallgatásán a Pázmány Campusról. A politikus szerint a projekt jól példázza azt a „hatalmi gőgöt és arroganciát”, amely a Fidesz-kormány működését jellemezte. Azt ígérte, hogy a Tisza-kormány felülvizsgálja a beruházást, és egyeztetni fog Józsefváros önkormányzatával is.