Új épületre nem volt forrás, helyette energiatakarékos konténerekben tanulnak az orosházi diákok

Néhány év alatt megnőtt az intézménybe járó diákok száma, ezért új tantermek létesítésére volt szükség az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában.

  • Eduline/MTI

Új oktatási helyiségek létesítésére nem volt forrás, konténertantermekben tanulnak a másodikosok az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában  - közölte az intézmény igazgatója, Víghné Pintér Lilla az MTI-vel.

Az igazgató szerint 2011-ben csökkent az iskolába járó gyerekek létszáma, az utóbbi években viszont egyre több diákot íratnak be hozzájuk, ráadásul a két tannyelvű, angol-magyar oktatás miatt az előírásoknak megfelelően csoportbontásban kell tanítani bizonyos tantárgyakat, "így lényegében egy osztálynak két tanterem kell".

Emiatt egy ideje már volt nem elegendő a rendelkezésre álló 25 tanterem, új oktatási helyiségek építésére pedig nem volt forrás, ezért az iskola fenntartója, az Orosházi Református Egyházközség konténerek megvásárlása mellett döntött. Ezek telepítése 2022 őszén kezdődött és idén nyáron fejeződött be.

Az új egységben három, egyenként 56 négyzetméteres tantermet, egy tanári szobát, folyósót, mosdókat és egy raktárat alakítottak ki. A tantermek - ahol a három másodikos osztály kezdte meg a tanévet - hűtő-fűtő klímával, redőnyökkel, elektromos fűtéssel felszereltek és energiatakarékosak - írják.

 

Hozzászólások

Lannert Judit miniszteri munkájának első 100 napjáról számolt be: szemléletváltás az oktatásban, kevesebb bürokrácia és több szabadság

Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszter száz nappal kinevezése után részletesen összegezte eddigi munkáját egy Facebook-posztban. Kiemelte az oktatásban szükséges alapvető szemléletváltást, a túlzott központosítás lebontását és az intézmények, pedagógusok szakmai szabadságának megerősítését.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Radó Péter a kormány első 100 napjáról: „Mit tehet egy minisztérium, melynek még sem szakemberei, sem intézményei, sem pedig pénzügyi erőforrásai nincsenek?”

Száz nap után még korai lenne mérleget vonni az új kormány oktatáspolitikájáról, de már látszanak azok a dilemmák, amelyek hosszabb távon eldönthetik, valódi rendszerváltás történik-e a közoktatásban – véli Radó Péter oktatáskutató. Szerinte szakmai értelemben radikális fordulat kezdődött, miközben továbbra sem világos, hogy a kormány végül szakít-e a NER centralizált oktatásirányításával.