Matekból buktak meg messze a legtöbben a tavalyi érettségin
A legtöbb diák sikeresen érettségizik, de tantárgyanként jelentős különbségek vannak. 2025-ben matekból volt a legtöbb sikertelen vizsga, a legjobban pedig angolból teljesítettek a diákok.
A május 24-én a Mount Everest csúcstámadására készülő hegymászó 1995 és 2001 között volt a Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium diákja.
Virágokkal és mécsesekkel emlékeztek a legendás magyar hegymászóra, Suhajda Szilárdra az egykori békéscsabai iskolájában. A hegymászó még márciusban utazott Nepálba, hogy ott készülhessen a világ legmagasabb hegye, a 8848 méter magas Mount Everest megmászására pótlólagos oxigén és serpák segítsége nélkül.
Suhajda Szilárd utoljára május 24-én délelőtt adott életjelet magáról, ekkor még jól volt, a hegy csúcsmászására készült. Délutánra azonban a jeladója már csak kihagyásokkal, utána pedig egyáltalán nem frissült, a hírek szerint utoljára 53 méterrel a csúcs alatt, a Hillary-lépcső aljában látták 8780 méter magasságban, ahol rossz állapotban, fagyási sérülésekkel és agyödéma tüneteivel feküdt a hóban.
Megmentésére egy három fős, a világ legjobb serpáiból összeválogatott mentőcsapat indult, akik a 4 napos utat a Hillary-lépcsőig mindössze 20 óra alatt tették meg, a magyar hegymászót azonban már nem találták azon a helyen, ahol utoljára látták. Szakértők szerint már egyáltalán nincs esély arra, hogy életben legyen.
Korábbi iskolájában, a Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnáziumban így emlékeztek rá vasárnap:




A legtöbb diák sikeresen érettségizik, de tantárgyanként jelentős különbségek vannak. 2025-ben matekból volt a legtöbb sikertelen vizsga, a legjobban pedig angolból teljesítettek a diákok.
Kevesebb, mint egy hét van hátra az idei érettségi kezdetéig. A végzős diákok hagyományosan idén is magyar nyelv és irodalom vizsgával indítják az érettségi időszakot május 4-én. Az utolsó napokban sokakban nő a feszültség, ezért Németh Nikolettel, a Százhalombattai Széchenyi István Technikum és Gimnázium magyartanárával beszélgettünk.
A MOME volt 2020-ban az első modellváltott egyetem, melynek az alapítványát a Fideszhez sok szálon köthető Böszörményi-Nagy Gergely vezette. Az alapítói jogokat az újonnan felálló oktatási minisztériumnak ajánlották fel.
ELTE Radnóti, Madách, Lovassy – mutatjuk, hogy melyik középiskolák töltötték fel a honlapjukra a végleges felvételi jegyzéküket.
Három évig tartó jogi küzdelem után másodfokon is pert nyert volt munkáltatója ellen Wettstein Dániel István, akit korábban a Tolna megyei gyermekvédelmi rendszer éléről mentettek fel nem sokkal azután, hogy nem a túlárazott ajánlatot fogadta el az intézmény tetejének felújításánál.
@eduline.hu 100 százalékos érettségi? Nem lesz egyszerű, de a @studium_generale tanácsaival még ez is sikerülhet. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu
14 éve nem változott a normatíva az állami ösztöndíjas hallgatók után, az egyetem szerint emiatt a gyógypedagógus-képzés állami finanszírozása megoldatlan. A HÖK arra kéri a diákokat, ne terjesszenek félinformációkat.
Videóban beszélt részletesen felsőoktatási útjáról Orbán Anita, akinek többek között vállalatértékelésből és történelemből van mesterdiplomája. Összegyűjtöttük, még mit érdemes tudni a leendő külügyminiszter és miniszterelnök-helyettes szakmai múltjáról.
Az Oktatói Hálózat (a felsőoktatásban dolgozó oktatók és kutatók civil szervezete) készen áll arra, hogy elkezdődjön a szakmai párbeszéd Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszterrel.