Kirándulni voltak, leszakadt egy gyalogoshíd a gyerekek alatt Finnországban

Az átmeneti gyalogoshídon a baleset előtt nem láttak semmilyen problémára utaló károsodást.

  • Székács Linda

26 iskolás gyerek és egy felnőtt sérült meg, amikor összeomlott egy ideiglenes gyalogoshíd a finnországi Espoo városában - írta meg a Reuters a helyi hatóságok közleménye alapján.

A több métert zuhanó, kiránduló 14-15 éves gyerekek főleg végtagsérüléseket szenvedtek, kórházi ellátásra 24-en szorulnak, de életveszélyesen senki sem sérült meg. A beszámoló szerint a baleset idején 45 fő tartózkodott a két évvel ezelőtt létesített hídon, melyet a rendőrség szerint rétegelt lemezekből építettek, és aminek állapotát az építkezés vezetője, Jarno Tuuri szerint hetente ellenőrizték, de semmi jel nem utalt arra, hogy problémák lennének vele.

Sauli Niinistö finn elnök együttérzését fejezte ki a település polgármestere, Jukka Mäkelä pedig bocsánatot kért a sérültektől, melyhez hozzátette; utasították az illetékeseket a hasonló hidak és létesítmények ellenőrzésére.

 

Hozzászólások

Lannert Judit: Rugalmasabb napkezdés, hosszabb szünetek és több mozgás jöhet az alsó tagozatokban szeptembertől

Tizennégy pontos szakmai javaslatcsomagot kaptak az általános iskolák, amelynek célja, hogy csökkenjen az alsó tagozatos diákok terhelése, és több idő jusson mozgásra, kreatív tevékenységekre, valamint tapasztalati tanulásra. Az intézmények már a 2026/2027-es tanévtől alkalmazhatják az ajánlásokat – írta Facebook-oldalán Lannert Judit oktatási miniszter.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu