Megerősítette a rendőrség: 15 éves és egy 13 éves diák törte fel a KRÉTA-rendszert

Legkevesebb 20 alkalommal léptek be a KRÉTA-t fejlesztő cég rendszerébe - közölte a rendőrség.

  • Eduline

Ahogy többször megírtuk, és tegnap Pintér Sándor belügyminiszter is kijelentette, megvan, kik törték fel ősszel az iskolai e-naplókat. A rendőrség szerint adathalász-támadás érte 2022. szeptember 18-án a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer (KRÉTA) fejlesztőcégének informatikai rendszerét, rendőrök pedig december 13-án egy 15 éves és egy 13 éves fiú, egymástól légvonalban 82 kilométer távolságban található otthonában tartottak kutatást - derül ki a friss közleményből.

Az idősebb diákot gyanúsítottként hallgatták ki, az életkora miatt felelősségre nem vonható 13 éves tanuló kihallgatására később kerül sor. A gyanúsított elismerte a bűncselekmény elkövetését, annak elkövetésére magyarázattal nem szolgált, szabadlábon védekezik.

A hatóság szerint a diákok összefüggésbe hozhatóak számos iskolát érintő bombafenyegetéssel. A 15 éves fiúval szemben zsarolás kísérletének megalapozott gyanúja miatt is eljárás van folyamatban – a rendelkezésre álló bizonyítékok szerint egy kártékony szoftver segítségével hozzáfért egy vele egyidős diáktársa levelező rendszeréhez, majd kilátásba helyezte kirúgatását, amennyiben nem fizet neki.

Hozzászólások

Visszabontaná a Tisza-kormány a pedagógus-továbbképzések állami monopóliumát

Lannert Judit oktatási miniszter szerint megszüntetnék az Oktatási Hivatal és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem jelenlegi monopóliumát, és újra megnyitnák a képzési piacot külső szereplők előtt. A bejelentés azért is jelentős, mert 2025 januárjától kezdve az ötéves, 120 kredites új rendszerben szinte kizárólag az NKE által koordinált képzések közül választhatnak a pedagógusok.

Önkormányzati nyári napközis táborok 2026: még vannak szabad helyek, de érdemes gyorsan jelentkezni

A nyári szünet közeledtével sok család számára fontos kérdés, hogyan oldják meg a gyermekek felügyeletét úgy, hogy közben élménydús programokban is részt vehessenek. Jó hír, hogy több önkormányzat által szervezett nyári napközis táborban még vannak elérhető helyek. Az árak között ugyan jelentős különbségek lehetnek, de több kerületben továbbra is kedvező feltételekkel biztosítanak egész napos programokat és napi háromszori étkezést a gyerekeknek.