Folytatódnak a tárgyalások: november 7-én egyeztethetnek a kormánnyal a tanárok

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezetének sztrájkbizottsága folytatja tárgyalásokat a döntéshozókkal.

  • Eduline

A ma reggel tartott sajtótájékoztatón Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) ügyvivője elmondta, szerinte volt eredménye a legutóbbi, az október 23-i, több tízezres tüntetésnek, ugyanis november 7-re kaptak időpontot Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkártól.

A tárgyalásokat megelőzően egyébként, november 2-án parlamenti vitanap lesz a közoktatásról, a sajtótájékoztatón az is elhangzott, hogy ma a 60 tankerületi központ közül 33-nál lesz a szakszervezetek tudomása szerint valamilyen megmozdulás.

Már megvan a következő sztrájk dátuma is

A következő országos, egységes sztrájknapot november 18-ra hirdették meg a tanári szakszervezetek.

Az október 27-i országos tanársztrájkról itt olvashatjátok el az élő tudósításunkat:

Hozzászólások

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

Lannert Judit a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek felderítésére, teljes körű kivizsgálást ígér

A Tanítanék Mozgalom gyűjti össze azokat az eseteket, amikor a korábban polgári engedetlenség miatt elbocsátott vagy a státusztörvény következtében távozó pedagógusokat nem veszik vissza az állami iskolákba. Lannert Judit felkérésére minden hozzájuk beérkező ügyet továbbítanak az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumnak, amely teljes körű kivizsgálást ígért.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?