Több százezer ukrajnai diák tanulhat ősztől a lengyelországi iskolákban

Meghaladta az ötmilliót azoknak a száma, akik az ukrajnai háború február végi kitörése óta átlépték az ukrán-lengyel határt - közölte hétfőn a lengyel határőrség. Az iskolákban 160 ezer ukrajnai diák tanult.

  • Eduline/MTI

Ukrajna felé pedig megközelítőleg 3,1 millióan utaztak át Lengyelországból - olvasható a határőrség Twitteren közzétett bejegyezésben.

A lengyel oktatásügyi tárca július eleji adatai szerint a véget ért tanévben 160 ezer ukrajnai diák tanult lengyel iskolákban, és 40 ezer ukrán gyerek járt óvodába.

Przemyslaw Czarnek oktatási miniszter szerint a tárca arra számít, hogy szeptemberben akár 400 ezer ukrán diák is elkezdheti a tanévet. Sokan viszont megmaradhatnak az ukrán iskolai rendszerben, távoktatás formájában - tette hozzá Czarnek.

Hozzászólások

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?

Egy helyen a legnépszerűbb szakokon húzott ponthatárok

A legtöbb jelentkezőt ezúttal is a gazdasági, az orvosi, a társadalomtudományi és a jogi képzések vonzották. A Felvi adatai alapján nappali, államilag finanszírozott képzésre első helyen a legtöbben a gazdálkodási és menedzsment, az általános orvos, a pszichológia, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat jelölték meg.