Lángra kapott egy power bank egy milánói iskolában, többen megsérültek

Három diákot szállítottak kórházba egy felrobbant power bank miatt az egyik milánói iskolából.

  • Eduline

A milánói Ipsar Amerigo Vespucci szakiskolában hétfőn reggel, néhány perccel 9 előtt okozott baleset egy túlmelegedett power bank – írja a Hardware Upgrade, Olaszország legnagyobb online technológiai magazinja.

Az eszköz egy 17 éves diák hátizsákjában kapott lángra, ő könnyebb sérülésekkel megúszta. Így is kórházba kellett szállítani, méghozzá két másik diákkal együtt, további négy középiskolást és egy 57 éves tanárt pedig a helyszínen láttak el a mentősök.

A balesetből valószínűleg vizsgálat lesz, legalábbis az Il Giorno olasz napilap szerint Marco Donzelli, a fogyasztóvédelemmel foglalkozó Codacons elnöke azt szeretné, ha a power bank forgalmazóját és gyártóját is vizsgálnák a hatóságok.

Hozzászólások

Csömör polgármestere szerint tanárok távozásához vezethet a leszavazott igazgató kinevezése, a minisztérium magyarázatát pedig vitatja

Egy hónapon keresztül az igazgatóhelyettes intézte a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola ügyeit, miután a tantestület nem támogatta a korábbi igazgató pályázatát. A minisztérium végül mégis Bátovszky Jánost bízta meg újabb egy évre az iskola vezetésével. A döntés ellen Fábri István polgármester is felszólalt, és levélben kérte annak visszavonását. Most az Eduline-nak azt is elmondta, hogy az igazgató kinevezésének körülményei szerinte ellentmondanak a minisztérium korábbi magyarázatának.