Itt nézhetitek meg, mekkora volt tavaly a túljelentkezés a gimnáziumokban és technikumokban

Lassan indul a 2022-es középiskolai felvételi, és bár az idei tájékoztatókat még nem tették közzé a gimnáziumok, a technikumok, a szakgimnáziumok és a szakképző iskolák, az előző évek túljelentkezési adatait már megnézhetitek.

  • Eduline

Az Oktatási Hivatal felületén elérhetők a korábbi évek középiskolai jelentkezéseinek adatai. Az adatbázisban konkrét iskolára, tanévre vagy tanulmányi területre szűkítve kereshettek - a táblázatban a férőhelyek és a jelentkezők számát is megnézhetitek.

Ilyen listát kaptok majd:

Oktatási Hivatal

Érdemes már most nézegetni az iskolák oldalát

Néhány középiskola már az ősz elején megrendezi a nyílt napokat, amelyek időpontját a honlapjukon teszik közzé - érdemes elmenni az iskolákba, diákokkal és tanárokkal beszélgetni, meghallgatni a tájékoztató előadásokat.

A középfokú iskolák - vagyis a gimnáziumok, a technikumok és a szakképző iskolák - október 20-ig hozzák nyilvánosságra felvételi tájékoztatójukat, amely tartalmazza, hogy a 2021/2022-es tanévben milyen tanulmányi területek indulnak az iskolában, tartanak-e központi írásbeli felvételit, esetleg szóbelit, és milyenek a pontszámítási szabályok.

December 3-ig lehet jekentkezni a központi írásbelire

A diákok december 3-ig jelentkezhetnek a központi írásbeli felvételi vizsgára – közvetlenül abban az iskolában, ahol meg szeretnék írni a tesztet. Az írásbeli 2022. január 22-én, 10 órától kezdődik. 

A 2022-es középiskolai felvételiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.