Bálnákat rajzolt, egy szempillantás alatt milliókat keresett a 12 éves fiú

Már régóta hobbija volt a programozás, most a londoni Benyamin Ahmed bálnás rajzokból gazdagodott meg. Ugye, hogy megéri informatikát tanulni?

  • Bezzeg Hanna

A 12 éves fiú kiskora óta foglalkozik programozással, mellette pedig a gépi rajzolással is megismerkedett. Kezdetben Minecraft-témájú alkotásokat gyártott, amelyet szülei próbáltak eladni, ám nem ez hozta el az átütő sikert – írja a hvg.hu a BBC beszámolója alapján.

Benyamin Ahmed

Minden egy csapásra megváltozott, amikor Ahmed emojikhoz hasonló, színes bálnák rajzolásába kezdett. A londoni fiú is így jutott hatalmas fizetéshez - az NFT (non-fungible token), azaz a digitális alkotásokhoz tartozó tulajdonjog értékesítése egyre népszerűbb, komoly összegek zsebelhetők be vele.

A fiú is pillanatok alatt lett milliomos, a nyári szünet alatt 290 ezer font (vagyis mintegy 119 millió forint) értékben adott el belőlük. A beszámolók szerint Ahmednek még bankszámlája sincs, így a bálnás NFT-kkel keresett Etherumot (kriptovalutát) a család egy online pénztárcában tárolja.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Lannert Judit miniszteri munkájának első 100 napjáról számolt be: szemléletváltás az oktatásban, kevesebb bürokrácia és több szabadság

Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszter száz nappal kinevezése után részletesen összegezte eddigi munkáját egy Facebook-posztban. Kiemelte az oktatásban szükséges alapvető szemléletváltást, a túlzott központosítás lebontását és az intézmények, pedagógusok szakmai szabadságának megerősítését.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Radó Péter a kormány első 100 napjáról: „Mit tehet egy minisztérium, melynek még sem szakemberei, sem intézményei, sem pedig pénzügyi erőforrásai nincsenek?”

Száz nap után még korai lenne mérleget vonni az új kormány oktatáspolitikájáról, de már látszanak azok a dilemmák, amelyek hosszabb távon eldönthetik, valódi rendszerváltás történik-e a közoktatásban – véli Radó Péter oktatáskutató. Szerinte szakmai értelemben radikális fordulat kezdődött, miközben továbbra sem világos, hogy a kormány végül szakít-e a NER centralizált oktatásirányításával.