PDSZ: rendeljenek el online oktatást az iskolákban és a szakképzésben is

Egyre több intézményben kell részlegesen vagy teljesen zárást elrendelni és egyre több a beteg tanár is.

  • Eduline

Van, ahol takarítók vigyáztak a diákokra, annyi tanár hiányzik az iskolákból, illetve egyre több iskolát érintenek a bezárások is a megbetegedések miatt. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt kéri, rendeljenek el a digitális oktatást valamennyi köznevelési intézményben és a szakképzésben is - írják nyílt levelükben.

Az érdekképviselet szerint, ha a zárást követően sor kerül az ágazatban dolgozók beoltására; és szigorú járványügyi protokollokkal felvértezve újra megnyitják az intézményeket, akkor nem csak az általános, de a középiskolások is visszatérhetnének a padsorokba.

Magyarországon az iskolai dolgozók nincsenek kiemelt helyen az oltási programban – éppen ezért beoltásuk nem is történt meg. Még a bentlakásos intézményekben, gyermekotthonokban dolgozó kollégáinkat sem oltották be - sorolja a PDSZ.

Azt is kérik, nyújtsanak végre támogatást a gyermekükkel otthon maradó szülőknek, és a munkáltatóknak az álláshelyek és jövedelmek védelme érdekében.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Önkormányzati nyári napközis táborok 2026: még vannak szabad helyek, de érdemes gyorsan jelentkezni

A nyári szünet közeledtével sok család számára fontos kérdés, hogyan oldják meg a gyermekek felügyeletét úgy, hogy közben élménydús programokban is részt vehessenek. Jó hír, hogy több önkormányzat által szervezett nyári napközis táborban még vannak elérhető helyek. Az árak között ugyan jelentős különbségek lehetnek, de több kerületben továbbra is kedvező feltételekkel biztosítanak egész napos programokat és napi háromszori étkezést a gyerekeknek.

„A Corvinus nemzetközibb, mint valaha, a dolgozók fizetése pedig több mint duplájára nőtt” – az egyetem szerint eredményes volt a modellváltás

Mi alapján tartja sikeresnek a modellváltást a Corvinus vezetése, hogyan zajlottak az elmúlt évek egyeztetései, nőhet-e a választott szenátusi tagok aránya, és pontosan mit értenek „európai normákhoz közelítő” működés alatt? Ezekről kérdeztük a Budapesti Corvinus Egyetemet azután, hogy az oktatói szakszervezet élesen bírálta az alapítványi modellt, és „rendszerváltást” sürgetett az intézményben.

Maruzsa Zoltán olyan gimnáziumi igazgatót nevezett ki, akit a tantestület nem támogatott, most tömeges felmondások jöhetnek

Komoly feszültség alakult ki a budapesti Németh László Gimnázium tantestületében az új igazgató kinevezése miatt. A pedagógusok egy része szerint az iskola élére olyan vezető került, akit korábban több konfliktus is övezett, és akinek kinevezését a tantestület többsége sem támogatta. Többen már a felmondásukat fontolgatják, ha nem történik változás az intézmény vezetésében.