A tavaszi kudarc ellenére marad a KRÉTA, sőt tovább alakítják a rendszert

Az ígéretek szerint napokon belül lehetővé teszi, hogy az iskolák tanárai és diákjai karanténban is kapcsolatban tudjanak maradni a KRÉTA-rendszerben.

  • Eduline

A tavaszi kudarcok ellenére – még a miniszterelnök is beismerte, hogy minden tizedik gyerek kiesett a digitális oktatásból – egyelőre marad a KRÉTA és a többi állami fejlesztés. Pedig már a tavasszal is látszott, hogy a tanárok szívesebben kísérleteznek a piaci alapon működő programokkal, mint a Nemzeti Köznevelési Portálon sebtében közzétett tananyagokkal - írja a hvg360.

Az oldal szerint az eredetileg uniós pénzből fejlesztett, de magáncég által fenntartott okosdoboz.hu napi néhány ezres látogatószáma egyszeriben 50–60 ezerre ugrott, a hivatalos tankönyvpiacról az elmúlt években kiszorított Mozaik Kiadó interaktív, 3D-s fejlesztéseire távoli országokból is érkeztek vevők.

Az pedig a tavasszal még szóba sem jött, hogy a KRÉTA rendszer ki tudja váltani a Google Classroomot vagy a Microsoft Teamset. Most mégis a KRÉTA úgynevezett Digitális Kollaborációs Tere lesz az, amelyet az iskoláknak alkalmazniuk kell az uniformizált köznevelésben. A HVG úgy tudja, hogy a KRÉTA igyekezett ellesni a Google fejlesztéseit, így például lehetőség lesz csoportos munkára és privát chatre is, fájlokat lehet csatolni az üzenetekhez, illetve a diákok mobilalkalmazásból is elérhetik a KRÉTA felületét. A digitális tananyagokban egyelőre azért sem bővült a kínálat, mert úgy tudni, hogy a Nemzeti Köznevelési Portál tartalmát is a KRÉTA-ba integrálják.

A teljes cikket arról, hogy pontosan kik és hogyan fejlesztik a KRÉTA-rednszert, elolvashatjátok a hvg360-on.

Maruzsa Zoltán: nem kellenek új szigorítások az iskolákba

Az iskolákban korábban bevezetett preventív intézkedések elegendőek a koronavírus elleni védekezéshez - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.