Kásler Miklós úgy gondolja, hogy a jó szándék vezérelte a „vasalódeszkás makói tanárt”

A miniszter mai videójában válaszolt arra a kérdésre, hogy mit gondol a „vasalódeszkás tanár” esetéről.

  • Eduline

Kásler Miklós saját facebook oldalán, egy videóban beszélt a makói testnevelés tanár ügyéről.

„Úgy gondolom, hogy a szárazföldi tengerész típusos esete fordult elő”- mondta a miniszter. Szerinte a tanárt a jó szándék és a kreativitás vezette, bár úgy gondolja, hogy ilyen esetekben érdemes a „veszélyérzettel is összehangolni az eseményt.”

Jocó bácsi is lezárta a rendhagyó tanévet

Balatoni József összegezte az elmúlt időszakot, a tapasztalatokat és arról is írt, hogy mi az, amit továbbvinne a digitális oktatásból.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.