Két budapesti iskolában is véget ér az idei tanév május végén

Az iskolaigazgató szerint a szülők érdekében döntöttek úgy, hogy a hónap végén véget ér az idei tanév.

  • Eduline

"2020. május 29-én befejeződik a digitális tanrend. Június 2-tól kollégáim nem tartanak online órákat, nem adnak házi feladatot, nem értékelnek. Június 2-től lehetőség van arra, hogy a gyerekek visszajöjjenek az iskolába" - többek között ezeket a sorokat küldte egy fővárosi általános iskola igazgatója a szülőknek kedden, írja az Index.

Az oldal megkereste az intézmény vezetőjét, aki azt mondta, a szülők érdekében született ez a döntés. Az igazgató kérése volt, hogy a neve és az iskola neve ne szerepeljen a cikkben.

Az iskolavezető azt is elmondta, hogy már elég érdemjegy született ahhoz, hogy a tanárok le tudják zárni a tanévet, júniusban pedig amúgy is már csak tanulmányi kirándulások, erdei iskolák szoktak lenni.

A portál úgy értesült, hogy a kerület egy másik iskolájában is hasonló levelet kaptak a szülők a hét elején. Ebben is arról írnak, hogy május végén lezárul a digitális oktatás, és június 2-től felügyeletet biztosítanak az iskolában az alsós gyerekeknek.

A megkeresett iskolaigazgató arra nem tudott válaszolni az Indexnek, hogy a digitális oktatást befejezéséről ő döntött, a tankerület, vagy a Klebelsberg Központ.

Befolyásolja a koronavírus-járvány a nyáriszünet kezdetét?

Hogyan alakul a tanév rendje a távoktatási rendszerben? Milyen dátumokhoz kell igazítanotok a terveiteket - mikor kezdődik a nyári szünet? Íme a válaszok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

Elkészült a jelentés a tankerületi rendszer átvilágításáról: Lannert Judit szerint „a bürokrácia nőtt, az intézmények mozgástere szűkült”

Nem tette hatékonyabbá a köznevelési rendszert a központosítás, sőt tovább mélyültek a pedagógushiányból, az alulfinanszírozottságból és a túlzott adminisztrációból fakadó problémák – Lannert Judit szerint ez az egyik legfontosabb megállapítása annak az átfogó átvilágításnak, amely a Klebelsberg Központ és a tankerületi rendszer működéséről készült. A jelentést a kormány elfogadta, és ennek alapján döntött a köznevelés irányításának átalakításáról.