Visszaülhet az iskolapadba a tanárát megkéselő győri diák

Befejezheti a középiskolát az a győri diák, aki tavaly decemberben egy késsel többször is megszúrta a tanárnőjét.

  • Eduline

Alig egy hete írtunk arról, hogy az igazságügyi orvosszakértő szerint teljesen beszámítható a tanárát megkéselő győri diák. Most, mint kiderült, amint a szabályok engedik, a fiú visszatérhet a tanuláshoz - írta meg a hvg.hu a Blikk cikke alapján.

A 17 éves tanuló a börtönbe kerüléséig kifejezetten jó tanuló volt, több tanulmányi versenyen is részt vett - írják. A napilap úgy tudja, ha a szabályok engedik, a diák szeretne visszaülni az iskolapadba, később pedig egyetemre vagy főiskolára is menne.

A fiú tavaly decemberben késelte meg 51 éves osztályfőnökét a Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma 10. osztályának fizikaóráján, állítólag egy dolgozatra adott hármas jegy miatt.

Az orvosszakértő szerint beszámítható a tanárát megkéselő győri diák

Az igazságügyi orvosszakértő szerint teljesen beszámítható és nem szenved kóros elmeállapotban a tanárát megkéselő győri diák. A fiú védője úgy gondolja, hogy a dokumentum "több sebből is vérzik" - írja az index.hu

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.