Március végéig zárva maradnak az iskolák Japánban a koronavírus miatt

A japán kormány arra kéri az ország általános és középiskoláit, hogy jövő hétfőtől a hónap végén kezdődő tavaszi szünetig ne nyissanak ki, hogy elejét vegyék a koronavírus terjedésének - jelentette be Abe Sindzó japán miniszterelnök csütörtökön, a járvány elleni harc jegyében alakult kormányfői munkacsoport ülésén Tokióban.

  • MTI

Japánban a fertőzöttek száma meghaladja a 890-et, közülük 705-en a korábban két hétig Jokohama partjainál karantén alá vont Diamond Princess üdülőhajón fertőződtek meg.

Eddig Japánban hatan haltak meg a járványban. A hatodik áldozat szerdára virradóra halt meg Hokkaidón, ahol az oktatásügyi vezetés már szerdán azt tanácsolta az önkormányzatoknak, hogy csütörtöktől kezdődően határozatlan időre zárjanak be minden olyan általános és középiskolát, amely nem magánkézben van. A döntés 1600 oktatási intézményt érint. A sziget kormányzója hozzátette: az elkövetkezendő 1-2 hét kulcsfontosságú lesz a járvány elleni küzdelemben.

Az ország harmadik legnagyobb városában, Oszakában szintén bezárnak az iskolák, illetve az óvodák is. A rendelet itt február 29-én lép érvénybe, hatálya március 13-ig tart.

Egész nap látogathatják szüleik, rokonaik és barátaik a karanténba zárt diákokat

A hozzátartozók, barátok napközben bármikor meglátogathatják a Szent László Kórházban karanténba zártakat - mesélte a hvg.hu-nak az egyik lány édesanyja.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.