Indul a tanítás a miskolci nemzetközi iskolában

Negyven óvodás és diák kezd Miskolc első magániskolájában, az Avalon International Schoolban, amely cambridge-i oktatási rendszert követ majd.

  • Eduline

Az óvodai rész a National Day Nurseries Association (NDNA) nevelési programja, míg az általános iskolában a Cambridge Assessment International Education pedagógiai programja alapján működik majd – olvasható az iskola közleményében.

„Tanulóinkat a cambridge-i rendszer alapjaként szolgáló hármas egységre szeretnénk felkészíteni: az életre, amelyben megmarad a tanulás iránti vágy; készségeik fejlesztésére, amely képességeik kiterjesztésével és inspirációjukkal jár; és egy olyan hasznosítható tudás megszerzésére, amely tartalmazza az egységben való gondolkodás képességét is” - mondta el Oláh Tünde, az AVALON International School iskolaigazgatója.

Mind az óvodában, mind az iskolában brit anyanyelvi, valamint angolul kiválóan beszélő magyar pedagógusokkal indul az első tanév. A két óvodai csoportban és egy elsős osztályban, csoportonként 12-15 gyermek tanul majd, azaz idén összesen 40 tanuló kezdi meg itt tanulmányait.

Az új campus igen felszerelt: az épület majdnem 5000 négyzetméteres, a tantermek és szaktantermek mellett van benne természettudományi labor, színházterem és képzőművészeti teremmel is. Az udvaron küldő tantermeket, tanulószigeteket, kézilabdapályát, játszóteret, kertészkedésre alkalmas területeket alakítottak ki. Mind a tantermekben, mind az óvodai csoportszobákban okostábla található, az elsős diákok pedig tabletet kapnak.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.