De miért olyan drágák a balkezeseknek készített tanszerek?

Egyre több – balkezeseknek szánt – terméket lehet találni a papír-írószer üzletekben, ám ezek jóval drágábbak, mint a „sima” írószerek.

  • Eduline

A Borsnak Szikora Melinda, egy balkezeseknek szóló eszközöket forgalmazó üzlet tulajdonosa azt mondta, vannak olyan eszközök, amelyekből balkezes változat Magyarországon nem kapható, ezeket külföldről kell beszerezni, aminek többletköltségei vannak, ezért kaphatók drágábban.

Az összegbeli eltérést az is okozza, hogy azok a gyártók, akik a balkezesekre is gondolnak, magasabb minőséget képviselnek, márkás, drága termékeket árulnak. Sokan a jobbkezesek közül sem engedhetik meg maguknak, hogy ennyit költsenek egy-egy használati tárgyra – szögezte le.

A lap összeállítása szerint a balkezes diákoknak érdemes speciális ollót, tollat és vonalzót vásárolni – a Magyarországi Balkezesek Egyesülete az eszközöket bemutató tanulmányában például azt írja, érdemes görbített hegyű golyóstollat használni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.