Facebookon szervezték meg a gyilkosságot a középiskolások
Középiskolák közötti rivalizálás áldozata lett a tavaly meggyilkolt Sofyen Belamouadden. A londoni diákot az ellenlábas intézmény diákjai támadtak meg késekkel és szamurájkardokkal egy zsúfolt metrómegállóban. A most kezdődött bírósági tárgyaláson kiderült, hogy az akció minden részletét a Facebookon dolgozták ki a tinédzserek.
Eduline
A diákok heteken át figyelték Belamouaddent, majd az egyik tizenhét éves fiú a Facebookon értesítette társait a támadás időpontjáról és helyszínéről. Miután felfegyverkezve a Viktória metrómegállóba értek, és meglátták áldozatukat, azonnal nekiestek több száz járókelő szeme láttára.
A fiú menekülni próbált, ám a 20 fős társaság késekkel és egy szamurájkarddal a nyomába eredt. A hajsza gyorsan véget ért, miután Belamouadden megbotlott, leesett egy lépcsőn, üldözői pedig lecsaptak rá az aluljáróban. Agyba-főbe ütötték, verték és rúgták a magatehetetlen fiút, végül többször szíven szúrták - írja a Blikk.
A kiérkező rendőrök már a helyszínen elfogaták a legtöbb diákot. Azokat, akiknek sikerült kereket oldaniuk, a biztonsági kamerák felvételei alapján azonosítottak a hatóságok, és néhány napon belül őket is előállították. Később többségüket szabadon engedték, mert nem tudtak rájuk bizonyítani semmit, kivéve azt, hogy megkergették az áldozatot, hatan azonban gyilkosság vagy abban való részvétel vádjával előzetes letartóztatásba kerültek. Az már biztos, hogy közülük öten börtönbüntetésre számíthatnak, de hogy pontosan hány évet kapnak, arról csak később dönt a bíróság.
Egy iskolaigazgató videóüzenetét tette ki Facebook-oldalára Rétvári Bence. A felvételen az intézményvezető Lannert Judit parlamenti felszólalására reagál, és azt kéri a minisztertől, hogy hallgassa meg az iskolaigazgatók véleményét is.
Egy brit kutatás szerint a ma húszas éveik elején járó fiatalok fizetése érezhetően magasabb, mint amennyit a millenniálok tagjai kerestek ugyanennyi idősen.
A bizonyítvány nem azt mutatja meg, hogy egy gyerek mennyire okos vagy milyen képességei vannak, hanem azt, hogyan teljesített egy adott tanévben, véli Balatoni József (Jocó bácsi). A töritanár arra is felhívta a szülők figyelmét, hogy ne osszák meg gyerekük bizonyítványát a közösségi oldalakon.
Tovább emelkednek, stagnálnak vagy csökkennek a ponthatárok a jogászképzéseken? Megnéztük, hogyan alakult a jelentkezők száma, hány állami ösztöndíjas helyet hirdettek meg az egyetemek, és az idei érettségik alapján mire számíthatnak a felvételizők.
„Az Európai Bizottság soha nem kérte az alapítványi struktúra megszüntetését” – ezzel érvelt Hankó Balázs az Országgyűlésben az uniós forrásokhoz való hozzáférést célzó törvénycsomag vitájában.
Július 23-án, csütörtökön hirdetik ki a ponthatárokat az egyetemi felvételin. Mutatjuk, mire figyeljetek, és hogyan szerezhetitek meg a lehető legtöbb pontot.
Kérdőívet küldött a pedagógusoknak a KRÉTA rendszerben az Oktatási Államtitkárság a Nemzeti Pedagógus Kar jövőjéről. A PDSZ szerint azonban a kezdeményezés több sebből vérzik. A szakszervezet látszatkonzultációnak tartja a felmérést, amely szerintük nem alkalmas a pedagógusok véleményének hiteles felmérésére.