Képek: rendőrök vigyáznak a tanárokra egy székesfehérvári iskolában

Hétfő óta rendőrautó áll a székesfehérvári Szent István Szakképző Iskola előtt, az épületben pedig két rendőr teljesít szolgálatot tanítási időben. Az iskola pedagógusai az eldurvuló verekedések miatt kértek védelmet az önkormányzattól.

  • Eduline
Az iskola igazgatója szerint húsz-huszonöt diák tartja rettegésben, nemrég egy testnevelőtanárt dobáltak meg kövekkel, majd hat fiú verekedett össze szünetben - éppen ezért a szülők sem ellenzik a rendőri felügyeletet.

MTI

MTI

MTI

eduline/MTI
Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.