Arcul csapta tanárát a 15 éves diák - új iskolában kezdi a hetet

Hétfőn megy először új iskolájába és egyben kollégiumba az a kisteleki nyolcadikos diák, aki órán megütötte egyik tanárát - írja a Blikk.

  • Eduline
Osztálytársai szerint Zsolt nem volt erőszakos és rosszindulatú gyerek. "Ültünk az órán, Zsolt pedig zajongott és fütyült" – idézte fel a történteket az egyik, neve elhallgatását kérő tanuló. "A tanár úr ki akarta küldeni a teremből, erre káromkodni kezdett, majd fellökte a tanárt".

"Ebben az iskolában még soha nem volt ilyen probléma. Az apuka bejött, és sírva kért bocsánatot. Abban maradtunk, az lesz a legjobb, ha a fiú másik iskolába iratkozik" – magyarázta Csányi József.

eduline

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.